هوافضا- علوم هوا فضا

ایده های فناورانه نفتی پذیرش می شود

ایده های فناورانه نفتی پذیرش می شود

هوا فضا: با انتشار فراخوانی از استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان و فناور درخواست شد تا ایده های خویش را در حوزه های بالادستی و پایین دستی صنعت نفت ارسال نمایند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، در جهت توسعه روز افزون نوآوری در این حوزه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی فراخوان پذیرش طرح ها و ایده های نوآورانه در حوزه صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت منتشر گردید.
"توسعه فرآیند و فناوری تجهیزات"، "مخازن و توسعه میادین"، "فناوری های پالایش نفت"، "فناوری اطلاعات بالادستی نفت"، "فناوری های فرآوری نفت و انتقال گاز" و "توسعه نرم افزارهای بالادستی نفت" از محورهای در نظر گرفته شده برای این رخداد هستند.
شرکت های دانش بنیان و فناور، صنایع نرم و خلاق، استارتاپ ها و تیم های نوآور دانشگاهی، می توانند برای حضور در این رویداد، طرح ها و ایده های خویش را با محوریت اهداف در نظر گرفته شده برای داوری به دبیرخانه رویداد پذیرش طرح ها و ایده های نوآورانه در حوزه صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت ارسال نمایند.
بنا بر اعلام دبیرخانه این رویداد، فعالان فناور این حوزه تا ۱۵ آبان ماه فرصت دارند تا طرح ها و ایده های خویش را برای حضور در این فراخوان ارسال نمایند. بعد از اتمام پذیرش طرح ها، روند داوری ایده ها و پروژه های نوآورانه ارسال شده از ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۹ شروع می شود.
بر مبنای برنامه ریزی های صورت گرفته ۸ آذر ۱۳۹۹ بعنوان تاریخ آغاز فرایند استقرار و پیش شتابدهی، در نظر گرفته شده است. منتخبین این رویداد و برگزیدگان فرآیند داوری در نهایت می توانند به فراخور امتیاز و جایگاه از مزایای مختلفی بهره مند شوند.
تأمین سرمایه اولیه یکی از بسته های حمایتی در نظر گرفته شده است. همینطور تیم های منتخب از مشاوره، منتورینگ، مربیگری و آموزش تخصصی لازم هم بهره مند می شوند. برخورداری از شتابدهی حرفه ای برای تبدیل ایده به کسب وکار و امکان استقرار در فضای کاری و برخورداری از امکانات و زیرساخت های لازم هم از دیگر مزیت های در نظر گرفته شده برای استارتاپ های منتخب است.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، تسهیل ارتباط تیم های منتخب و محیط های علمی و دانشگاهی و امکان دسترسی به آزمایشگاه و خدمات کارگاهی کارخانه نوآوری آبان و پژوهشگاه نفت هم از دیگر بسته های حمایتی در نظر گرفته شده است.
1399/08/12
19:46:35
5.0 / 5
1634
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا