هوافضا- علوم هوا فضا
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی :

طب سنتی تاریخ گسترده و روشهای علمی برای درمان بیماری دارد

طب سنتی تاریخ گسترده و روشهای علمی برای درمان بیماری دارد

به گزارش هوا فضا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: طب سنتی و یا بهتر بگوییم طب ایرانی حكمت مبنا است، تاریخ بسیار گسترده و روش های علمی و مؤثر برای درمان انواع بیماری ها در جهان دارد.به گزارش هوا فضا به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه بررسی بهره مندی از ظرفیت های طب ایرانی برای درمان کرونا با حضور دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان غذا و دارو و اساتید برجسته طب ایرانی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
سعیدرضا دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به مباحثی پیرامون نادیده گرفته شدن ظرفیت های طب سنتی و طب مدرن اضافه کرد: طب مدرن دارای خدمات و ظرفیت های بسیاری است بعنوان مثال افزایش جمعیت جهان در ۱۴ قرن اخیر و همین طور افزایش امید به زندگی در جهان بعنوان یکی از شناسه های خدمات بزرگ طب مدرن در جهان است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با اعلان اینکه از آغاز قرن میلادی منحنی جمعیت جهان تا چند قرن ثابت بوده است، افزود: در اواخر قرن هجدهم میلادی (۱۷۷۰) متوسط امید به زندگی ۲۶ سال بوده، اما از ۱۹۴۰ به بعد شتاب افزایش جمعیت و امید به زندگی اتفاق افتاده است. هم اکنون جمعیت جهان ۷میلیارد و ۸۰۰ میلیون نفر است، در حالی که در سال ۱۷۷۰ جمعیت جهان حدود ۷۸۰ میلیون نفر بوده است. این افزایش جمعیت محصول دانش سلامت و درمان و پیشرفت دانش پزشکی است.
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران با اشاره به تخریب محیط زیست و گسترش بیماریهای جدید به دنبال توسعه زندگی صنعتی، اشاره کرد: در عین حال طب مدرن در تامین سلامت مردم، درمان، پیشگیری، افزایش امید به زندگی و... موفق بوده و البته افزایش سواد سلامت مردم، توسعه امکانات زندگی و سایر عوامل جانبی نیز در این امر مؤثر بوده است.
دکتر عاملی در بخش دیگری از سخنان خود درمورد طب سنتی گفت: طب سنتی و یا بهتر بگوییم طب ایرانی حکمت مبنا است، تاریخ بسیار گسترده و روش های علمی و مؤثر برای درمان انواع بیماری ها در جهان دارد. اینکه از آن با تعابیر تحقیر کننده یاد می شود جای تعجب دارد و تقلیل طب سنتی به دمنوش و انواع گیاهان درمانی، با وجود دامنه گسترده آن واقعاً جای تعجب دارد.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد صدور مجوز برای تولید داروهای سنتی تصریح کرد: از ۳۰ داروی طب ایرانی (سنتی) پیشنهاد شده برای درمان کرونا ۴ دارو موفق به کسب مجوز شده اند.
وی اضافه کرد: از آن طرف داروهای پیشنهادی طب مدرن برای درمان کرونا نیز مسیر علمی و دقیقی را طی می کنند که ضرورت دارد برای تنویر افکار عمومی اطلاع رسانی لازم صورت گیرد.


منبع:

1399/08/16
12:12:58
5.0 / 5
1335
تگهای خبر: ارتباطات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا