علوم هوا فضا
با همكاری پارك فناوری پردیس محقق شد؛

اجرای برنامه های محرومیت زدایی در استان سیستان و بلوچستان

اجرای برنامه های محرومیت زدایی در استان سیستان و بلوچستان

هوا فضا: یك گروه جهادی با همكاری پارك های فناوری پردیس، مبادرت به برگزاری برنامه هایی بمنظور محرومیت زدایی و توان افزایی در منطقه مك سوخته در استان سیستان و بلوچستان كرده است.به گزارش هوا فضا به نقل از پارک فناوری پردیس، در برنامه جهادی محرومیت زدایی و توان افزایی در منطقه «مک سوخته» در استان سیستان و بلوچستان در دو بخش ارائه خدمات پزشکی و درمانی و بررسی فرصت های اشتغال پایدار در منطقه مک سوخته از توابع شهرستان سراوان برگزار شد؛ منطقه ای با حدود ۶۰۰ خانوار و جمعیتی بیش از ۲۵۰۰ نفر سکنه.
در بخش خدمات پزشکی در سه حوزه چشم پزشکی، دندان پزشکی و پزشک عمومی، بیش از ۱۲۰۰ نفر خدمت پزشکی دریافت نمودند. از این تعداد بیش از ۲۵۰ ویزیت چشم پزشکی انجام شد که نیازمندی حدود ۸۰ نفر به عینک طبی شناسایی شده و کار تهیه آنها در دستور کار گروه قرار گرفت.
همچنین حدود ۲۰ نفر از بیماران چشمیِ نیازمند عمل جراحی و درمان های تخصصی به مراکز درمانی در مرکز استان ارجاع شدند و با پیگیری های بعدی، اقدامات لازم برای جراحی و انجام درمان های لازم صورت خواهد گرفت.
در بخش دندان پزشکی بیش از ۴۵۰ ویزیت صورت گرفت که از این تعداد حدود ۱۰۰ نفر خدمات جراحی و یا ترمیم دندان با بهره گیری از کامپوزیت و آمالگام دریافت نمودند. آموزش های مراقبت از دهان و دندان نیز به کودکان و مراجعه کنندگان ارائه شد. همین طور در بخش خدمات پزشک عمومی، بیش از ۵۰۰ نفر مورد ویزیت قرار گرفته و داروهای لازم به مراجعان تحویل گردید.
در حوزه بررسی فرصت های اشتغال پایدار در منطقه نیز ضمن شناسایی ظرفیت های کارهای اقتصادی، برنامه ریزی لازم بمنظور تشکیل کمیته تخصصی و انجام مطالعات تکمیلی جهت راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر اقلیم و شرایط خاص منطقه صورت گرفت.
در این برنامه که با مشارکت و همکاری بیش از ۵۰ نفر و با صرف حدود ۱۲۰۰ نفر-ساعت صورت گرفت، بیش از ۳ میلیارد ریال خدمات ارائه شد. نقش شرکت های پارک فناوری پردیس و پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان در زمینه کمک های فنی، تخصصی، کارافرینی و نیز حمایت های مالی پر رنگ بوده است.
برنامه های این گروه در طول سال تداوم دارد و علاقمندان از بین متخصصان، فناوران و شرکت های دانش بنیان می توانند با حضور و مشارکت در برنامه های این گروه جهادی فناور، ضمن ایفای مسئولیت های اجتماعی، گامی در جهت توان افزایی و محرومیت زدایی بوسیله توسعه اشتعال پایدار در مناطق محروم کشور بردارند.


منبع:

1399/09/09
23:11:55
5.0 / 5
1272
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا