هوافضا- علوم هوایی
یك مسئول:

رتبه ایران در كارآفرینی استارتاپی بالاتر از روسیه و بسیاری كشورهای پیشرفته است

رتبه ایران در كارآفرینی استارتاپی بالاتر از روسیه و بسیاری كشورهای پیشرفته است

به گزارش هوا فضا مرکزی رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار داشت: سازمان دیده بان کارآفرینی رتبه ایران را در کارآفرینی استارتاپی بالاتر از روسیه و بسیاری کشورهای پیشرفته در سال 2018 و 2019 تعریف می کند که این مهم نیز جای افتخار دارد.


محمد رفیعی روز شنبه ۲۲ آذر در جلسه جمع بندی سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار نمود: یکی از مطالبه های اصلی پارک علم و فناوری، درباب مراکز نوآوری و تقویت این مراکز بوده که امروز قسمت نخست آن در دانشگاه اراک و صنعتی رقم خورده که جای تقدیر دارد چونکه کمک خوبی به تقویت اکوسیستم فناوری در استان کرده و سبب شده بتوانیم به تقویت ورود واحدها در پارک ببالیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی اظهار داشت: هدف اصلی پارک علم و فناوری مدیریت جریان دانش و انتقال دانش و فناوری بین دانشگاه ها، کارخانه ها، مراکز R&D و پژوهشی و بطور کلی جامعه است که این مهم در اراک در حال رقم خوردن است و اکوسیستم با آزمون و خطای حداقلی در حال ظهور و بروز است، البته این مهم همچنان نیازمند حمایت است تا از حالت گلخانه ای خارج شده و شکل عینی تری به خود بگیرد.
رفیعی افزود: پارک علم و فناوری یک ابزار اصلی در این حوزه می باشد، اظهار داشت: متاسفانه پارک علم و فناوری در استان مرکزی همچنان با مباحث مربوط به زیرساخت ها درگیر است و شاید بهتر بود سال ۸۵ مکان مناسب تری برای پارک در نظر گرفته می شد.
وی افزود: دو سال قبل در زمان افتتاح سایت جدید پارک، به این فکر بودیم که آیا واحدهای فناور به این نقطه می آیند یا خیر که خوشبختانه هم اکنون با کمبود فضا مواجه هستیم.
رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی افزود: فضای ۲۰ هکتاری تولید شده شرکت صنایع با تمام زیرساخت ها همچون آب و سوله های ۴۸ هزار متری برای توسعه فضای پارک علم و فناوری استان مکان بسیار خوبی است که اگر بتوانیم حداقل ۳۰ درصد اولیه بهای آنرا پرداخت نماییم مابقی ۸۵ میلیارد که بانک ملی بعنوان واگذاری مطرح می کند از درآمدهای اختصاصی پارک پرداخت خواهد شد، هرچه زیرساخت های فناوری در استان تقویت شود اساسا سبب تعالی جدی تر فناوری خواهد بود.
منبع:

1399/09/23
14:12:42
5.0 / 5
888
تگهای خبر: سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا