هوافضا- علوم هوا فضا
حناچی:

راهی به جز حركت به سمت خودروی برقی نداریم

راهی به جز حركت به سمت خودروی برقی نداریم

به گزارش هوا فضا شهردار تهران حرکت به سمت حمل و نقل را یک لزوم برای تهران دانست.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، پیروز حناچی عصر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک شهرداری تهران و معاونت علمی ریاست جمهوری با مبحث موتور برقی با بیان اینکه روزهای خوبی را برای انعقاد این تفاهم نامه انتخاب کردیم چون که تهران از نظر آلودگی هوا، روزهای خوبی را نمی گذراند، اظهار نمود: برپایه گزارش مرکز کنترل کیفیت هوا منشاء ۶۰ درصد آلایندگی به خصوص در حوزه ذرات معلق، متعلق به منابع متحرک است که در این میان سواری ۱۳ درصد، تاکسی ۲.۱ درصد، موتورسیکلت بیشتر از ۱۰ درصد، وانت ۱.۸ درصد، مینی بوس چهار درصد، اتوبوس های شرکت واحد ۵.۸ درصد و کامیون ها بیشتر از ۱۵ درصد در آلایندگی هوا نقش دارند که سهم آلایندگی موتورهای کاربراتوری – بنزینی با سواری برابر است و بخش زیادی از این آلایندگی ها در ارتباط با موتورهای کاربراتوری هست که به میزان زیاد در شهر تردد می کنند، است.
وی با اشاره به اینکه پاسخگویی اقتصادی توسط بخش خصوصی یکی از خصوصیات تفاهم نامه امروز است، اظهار نمود: حمایت قانونی و مالی برای انجام این مأموریت نتیجه این تفاهم نامه است، چون که اگر این پروژه اقتصادی نباشد ادامه دار هم نخواهد بود.
شهردار تهران ضمن اشاره به عرضه سرویس باتری لیتیومی توسط بخش خصوصی برای موتورهای برقی اظهار نمود: آماده ایم از راه ایجاد محدودیت هایی که می توان با همکاری دولت در سطح کلانشهر تهران ایجاد کرد، کار توسعه موتورهای برقی را منطقی پیش ببریم. چونکه برداشتن قیمت زیاد باتری از روی موتور سبب می شود که قیمت ها کاهش پیدا کند و اگر مشکلات حل شود به تبع آن می توانیم به سراغ خودرو های برقی برویم.
حناچی ضمن اشاره به ضرورت گرایش به سمت خودرو های هوشمند اظهار داشت: این آینده ما است و با این وضعیت تهران و افزایش آلاینده ها، راهی به جز حرکت به سمت خودروی برقی نداریم و هر روز که دیر نماییم خسارت ها افزایش می یابد.
شهردار تهران افزود: امیدواریم در بهمن ماه نمایشگاهی از اقدامات در این عرصه همزمان با رونمایی از قطار ملی مترو داشته باشیم تا زمینه ی صنعتی سازی حمل و نقل برقی را فراهم نماییم.
منبع:

1399/10/21
21:04:29
0.0 / 5
1187
تگهای خبر: باتری , كیفیت , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا