هوافضا- علوم هوایی

افزایش میزان سرمایه گذاری شركتها در پارك فناوری پردیس

افزایش میزان سرمایه گذاری شركتها در پارك فناوری پردیس

رئیس پارک فناوری پردیس با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۴۰۰ شرکت تحت پوشش پارک قرار دارند، اظهار داشت: فروش این شرکتها به بیشتر از ۱۱ هزار میلیارد تومان می رسد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا در رویدادی که در پارک فناوری پردیس برگزار شد، اظهار نمود: دو سال قبل تعداد شرکتهای پارک ۲۰۰ عدد بود و هم اکنون نزدیک به ۴۰۰ شرکت تحت پوشش داریم. همینطور دو سال قبل فروش شرکتهای پارک ۶ هزار میلیارد تومان بود ولی هم اکنون بیشتر از ۱۱هزار میلیارد تومان است. بعلاوه سرمایه گذاری شرکت ها در مجموعه پارک، به بالای ۴ هزار میلیارد تومان رسیده است.
رئیس پارک فناوری پردیس افزود: یکی از ایرادات ما در اکوسیستم فناوری و نوآوری، این است که بسیار کم به دنبال یادگیری هستیم. تصور می نماییم اگر دانشگاه رفتیم و سوادی داریم، برای هرکاری کفایت می کند و کمتر به دنبال مشورت گرفتن هستیم.
صفاری نیا در ادامه تصریح کرد: یکی از خصوصیات ۴۰۰ نفری که در این رویداد ثبت نام کردند، این است که احساس کردند می توانند از دیگران یاد بگیرند، دیدگاه ها و نظرات خویش را با آنها به اشتراک گذارند و از ظرفیت دیگران در راه تجاری سازی استفاده کنند. من اطمینان دارم کسانی که تصمیم گرفتند کار تیمی کنند و از ظرفیت و تجربه های کسانی که این مسیر را طی کرده اند، استفاده کنند، ضریب موفقیت بالاتری خواهند داشت.
وی خطاب به حاضران در این رویداد اظهار داشت: امروز فضای کشور بسیار متحول شده و آماده است. حمایت مالی حداقلی و تجاربی که طی دو هفته آینده در اختیار شما قرار می گیرد، ۱۰ سال پیش نبود. طرح ها و حمایت های این چنین برای کشور و افراد علاقمند به حرکت در راه نوآوری و کارآفرینی فرصت است.
صفاری نیا خاطرنشان کرد: پیش از این، سرمایه گذاری فقط در حوزه دلار، سکه و ساختمان سازی قابل تصور بود. ولی هم اکنون سرمایه گذاران بزرگ و کوچک ما به دنبال استعدادها هستند؛ این تغییر بینش اتفاق بسیار بزرگی است.1399/11/02
12:31:12
0.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا