هوافضا- علوم هوایی

هموار شدن مسیر توسعه نوآوری در كشور توسط دانش بنیان ها

هموار شدن مسیر توسعه نوآوری در كشور توسط دانش بنیان ها

به گزارش هوا فضا یک شرکت دانش بنیان موفق به طراحی، ساخت و اجراء تعداد قابل توجهی مرکز نوآوری در کشور شده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهنام میرانیان مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت به صورت کلی در حوزه طراحی، ساخت و توسعه مراکز نوآوری در سطح کشور فعالیت دارد. مراکز نوآری همچون اجزاء کلیدی در زیست بوم نوآوری کشور هستند و طراحی و توسعه آنها نیازمند دانش است.
ایشان سپس اضافه کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در سالهای اخیر تلاش نموده است تا مراکز نوآوری در سراسر کشور، گسترش یابند. نتیجه این تلاش، بهره ‎مندی جوانان خلاق، دانش بنیان و نوآور همه استانها از خدمات این مراکز است.
میرانیان با اشاره به کارکرد ویژه این مراکز اظهار داشت: راه اندازی این مراکز شامل سه مرحله کلی می شود که ساخت و طراحی فیزیکی و نرم افزاری را در بر می گیرد. در مرحله ابتدایی مطالعات اولیه صورت می گیرد، این مطالعات شامل بررسی میزبان، مقتضیات حوزه تخصصی، مرکز نوآوری، ظرفیت منطقه محل تاسیس مرکز، نیازهای دارای اولویت و مسائل مختلف دیگر است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان افزود: در مرحله دوم فضا و مرکز از نظر فیزیکی، طراحی و اجرا می شود، بخشی از فرآیند طراحی و اجرا هم معمولاً توامان انجام می گیرد. در گام سوم هم مسائلی مانند چیدمان، نحوه مدیریت و خدمات دهی، مورد بررسی قرار می گیرد.
این فعال دانش بنیان ضمن عرضه توضیحات در مورد فرآیند نرم افزاری، طراحی و ساخت مراکز نوآوری اظهار داشت: نخستین مرکز نوآوری در دانشگاه شریف ساخته شد و ما در ساخت آن مشارکت داشتیم. از آن زمان راه اندازی این مراکز گرفتار تحولات بزرگی شده است و در هر مرحله سعی کردیم با بهره گیری از تجربیات به دست آمده، مراکز نوآوری جدید را به شکلی پویاتر و کاربردی تر، تاسیس نماییم.
وی همین طور عنوان کرد: هم اکنون مسیر تاسیس مراکز نوآوری به سمت تاسیس کارخانه های نوآوری، تغییر جهت داده است و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تلاش دارد با تاسیس این واحدها، که از مراکز نوآوری امکانات بسیار بیشتری دارد، مناطق مختلف کشور را به زیست بوم نوآوری کشور متصل کنند.1400/01/12
15:13:02
0.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا