هوافضا- علوم هوا فضا

گزارش نحوه رانندگی با سامانه ای داخلی و هوشمند

گزارش نحوه رانندگی با سامانه ای داخلی و هوشمند

یک شرکت دانش بنیان با تولید یک محصول هوشمند ردیابی امکان گزارش گیری از خودرو و نحوه رانندگی را فراهم نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، حسین صادقی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: کار اصلی شرکت ما، تولید سیستم های فعال در حوزه اینترنت اشیاء است. ما با بررسی سیستم های امنیت خودرو موجود در بازار که عموماً از کشورهای شرق آسیا وارد می شوند، یک سیستم جدید طراحی کردیم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان در ادامه اضافه کرد: در این سامانه، امکانات ردیابی خودرو برای کاربر به وجود می آید. البته ردیابی تنها گزینه این سامانه نیست و خدمات بسیار متنوع دیگری توسط دستگاه مجیک بوف، عرضه می شود.
این فعال صنایع دانش بنیان، ضمن تاکید بر ایران ساخت بودن تمام قطعات دستگاه اظهار داشت: برای مثال یک شرکت امکان دارد خودرو های مختلف با رانندگان استخدام شده داشته باشد و کیفیت رانندگی و نحوه نگهداری خودرو برای آنها مهم باشد. بر این اساس، یک خدمت ویژه برای آنها طراحی شده است.
وی ادامه داد: این سامانه با استفاده از هوش مصنوعی، از نحوه رانندگی و سرعت گیری های خودرو، گزارش تهیه می کند. همینطور اگر ضربه ای به خودرو وارد شده باشد، آنرا ثبت می کند. در صورتی هم که دستگاه توسط سارق از خودرو بیرون برود، اتومبیل خود به خود خاموش می شود و تا زمانی که مالک خودرو با ریموت رجوع نکند، امکان روشن شدن آن نیست.
صادقی ضمن مقایسه کردن این دستگاه با نمونه های مشابه خارجی اظهار داشت: ما برای سامانه وایرلس سنسورها، ثبت اختراح داریم و برعکس خیلی از نمونه های خارجی، این دستگاه تنها به کار ردیابی نمی پردازد و گزینه های زیادی را در اختیار مشتری قرار می دهد.
این فعال حوزه دانش بنیان ضمن برشمردن این گزینه ها، اضافه کرد: این دستگاه ۲ سال ضمانت عملکردی و ۳ سال ضمانت دارد و خدمات بعد از فروش هم عرضه می شود. همینطور مشتری می تواند گزینه های مختلف را خودش انتخاب نماید و این مورد در قیمت دستگاه تأثیر می گذارد.
صادقی، با تکیه بر کیفیت بالای محصول دانش بنیان ایرانی، اظهار داشت: کوشیده ایم با استفاده از کیفیت بالای قطعات، یک محصول کاملاً کاربردی را در اختیار مشتری قرار دهیم که با در نظر گرفتن خدماتش از نمونه مشابه اروپایی بسیار ارزان تر است.
منبع:

1400/01/13
17:45:54
0.0 / 5
1254
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا