هوافضا- علوم هوایی
از سوی انجمن فیزیك و از سال 1400 اهداء می شود

جایزه صمیمی برای پژوهش های برتر در حوزه نجوم و اخترفیزیك

جایزه صمیمی برای پژوهش های برتر در حوزه نجوم و اخترفیزیك

انجمن فیزیک ایران می خواهد به یاد و خاطره ی استاد صمیمی، جایزه ای را به کارهای پژوهشی شاخص در مقاطع تحصیلات تکمیلی (دکتری و کارشناسی ارشد) در حوزه نجوم و اخترفیزیک، پرتوهای کیهانی، و کیهان شناسی اعطا کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، جلال صمیمی (۱۳۱۹-۱۳۹۹ خورشیدی) استادِ برجسته ی اخترفیزیک ایران، عضو هیات علمی دانشگاه های مشهد و صنعتی شریف، و فارغ التحصیل دوره دکتری دانشگاه اکلاهاما و از پیشگامان پژوهش های پرتوهای کیهانی و اخترفیزیک انرژی های بالا در ایران بوده است. فعالیتهای پژوهشی دکتر صمیمی با همکاران بین المللی، ملی و دانشجویانش در حوزه پرتوهای گاما، منابع پرانرژی پرتوهای کیهانی در زمره فعالیتهای درخشان پژوهشی دهه های گذشته فیزیک ایران است. همچون وی و همکارانش در سال ۱۳۵۸ خورشیدی موفق به کشف یکی از نخستین کاندیداهای سیاهچاله ی GX 339-4 در کهکشان راه شیری شدند.
انجمن فیزیک درباره شرایط شرکت و نحوه انتخاب در این رویداد اعلام نموده است:
این جایزه به فعالیتهای پژوهشی برجسته ای که در داخل کشور و در حوزه های نجوم و اخترفیزیک، پرتوهای کیهانی، و کیهان شناسی انجام شده باشد اعطا می شود. یک جایره برای فعالیت پژوهشی در مقطع کارشناسی ارشد و یک جایزه برای فعالیت پژوهشی درمقطع دکتری اهدا می شود و در زمان درخواست نباید بیشتر از دو سال از زمان فارغ التحصیلی متقاضیان گذشته باشد.

همچنین متقاضیان لازم است که درخواست های خویش را به همراه شرح حال علمی خود، شامل گزارشی از فعالیت های پژوهشی به همراه دو سفارش نامه که یکی از آنها از جانب استاد راهنما نوشته شده است را حداکثر تا ۳۰ تیرماه طبق جدول زمان بندی و فرمت مشخص شده به کمیته داوری به نشانی samimi@psi.ir ارسال نمایند.

کمیته داوری که توسط انجمن فیزیک ایران مشخص شده است، تمامی درخواست های رسیده را بررسی خواهد نمود و افراد برگزیده را انتخاب و معرفی می کند.

درباره مبلغ و تعداد جایزه های این رویداد هم اعلام شده است:
جایزه شامل «10 میلیون تومان وجه نقد» (که میان دو برنده از دو مقطع کارشناسی ارشد و دکتری با ارزش ریالی برابر تقسیم خواهد شد) یکسال عضویت انجمن، حق شرکت در یکی از کنفرانس های انجمن، و یک لوح به همراه گواهی انجمن است که در گردهمایی سالانه انجمن فیزیک ایران اهدا خواهد شد. در صورتی که در هر بخش متقاضیان خیلی نزدیک به هم باشند، جایزه آن بخش می تواند میان دو نفر به اشتراک گذاشته شود.

درباره زمان اهداء جایزه هم عنوان شده است:
جایزه در گردهمایی سراسری فیزیک انجمن در دیماه اهداء می شود و به برنده های جایزه در برنامه ی گردهمایی سراسری حداقل 10 دقیقه فرصت برای ارائه کار پژوهشی داده می شود.
علاقمندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی صفحه جایزه در وب گاه انجمن به آدرس http: //www.psi.ir/f/samimi
مراجعه کنند.

منبع:

1400/02/01
23:01:16
0.0 / 5
795
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا