هوافضا- علوم هوایی

فضانوردی كه غروب خورشید را از زاویه ای فرازمینی ثبت كرده است

فضانوردی كه غروب خورشید را از زاویه ای فرازمینی ثبت كرده است

به گزارش هوا فضا هشتگ غروب خورشید را در اینستاگرام جست و جو كنید و بیشتر از ۲۰۰ میلیون عكس در اینباره از سراسر جهان پیدا خواهید كرد. اما در حالیكه همه ما، اینجا، بر روی زمین، تلاش می نماییم بهترین تصاویر ممكن را از غروب خورشید بگیریم، فضانوردِ ESA، یعنی الكساندر گِرست، نما و منظره ای را ثبت كرده كه تنها تعداد انگشت شماری از انسان ها، آنرا از نزدیك دیده اند. گرست، نسبت به تمام فضانوردان فعالِ اروپایی در آژانس های مختلف، مدت زمان بیشتری را در فضا سپری كرده است. همینطور او را می توان یك عكاس مشتاق و پاره وقت هم نامید، كه چند نمونه از منحصر به فردترین تصاویر غروبی كه تاكنون دیده ایم را گرفته است.
حالا دیگر گِرست، به زمین برگشته و برخی از تصاویر غروبش را كه در فضا گرفته، در صفحات مجازی منتشر نموده است. این تصاویر خیره كننده و اعجاب انگیز، در سال ۲۰۱۸ و زمانی گرفته شده اند كه او فرمانده ایستگاه فضایی بین المللی بود؛ عكس ها، طیف هایی از رنگ های گرم را نشان می دهند كه به صورت لایه لایه، حول بخشی از كره زمین را گرفته اند. یك طرف سیاره، در تاریكی فرو رفته و سمت دیگر آن، در روشنایی درخشان نور خورشید، غوطه ور است. تصاویر گرست واقعا نشان داده است كه غروب خورشید چگونه مرز تقسیم كننده میان روشنایی و تاریكی است.

این اولین باری نیست كه گرست، تصاویر فوق العاده و منحصر به فردش از دنیا را با عموم مردم به اشتراك می گذارد. تصاویر او از Super Typhoon Trami، تصویری فراموش نشدنی از قدرت این توفان، آن هم از نگاه شخص گرست، از ایستگاه بین المللی فضایی را فراهم می آورد؛ نگاهی كه سبب شكل گیری نگرشی ویژه در او نسبت به این نوع توفان ها می شود. گرست، با سابقه ی ۳۶۲ روز ماندن در فضا، بهترین راهنمایی است كه می تواند نشان بدهد زمین، از دید و تجربه یك فضا نورد چگونه است. حساب كاربری فلیكرِ او، پر است از تصاویری كه زندگی روزمره یك فضانورد، نگاهی به پشت صحنه روابط او با همكارانش و دید پرنده او از فضای خارج ِ سفینه را نشان داده است.
منبع: لست سكند
2121

1398/06/15
12:18:49
5.0 / 5
4913
تگهای خبر: اینستاگرام , فضایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا