علوم هوا فضا
توسط تلسكوپ چینی صورت گرفت؛

شناسایی پرانرژی ترین منبع نور جهان

شناسایی پرانرژی ترین منبع نور جهان

محققان با استفاده از امکانات یک رصدخانه چینی موفق به شناسایی پرانرژی ترین منبع نور در جهان شدند. این در شرایطی است که هنوز نحوه شکل گیری این منابع نور مشخص نمی باشد.به گزارش هوا فضا به نقل از انگجت، بررسی هایی که با بهره گیری از تلسکوپ چینی رصدخانه LHAASO انجام شده نشان میدهد پرانرژی ترین منبع نور جهان که تابحال شناسایی شده حاصل فعالیت ده نقطه مشخص شده در کهکشان راه شیری است که از خود پرتوی گاما ساطع می کنند.
قدرت پرانرژی ترین این نقاط در حدود ۱.۴ کوادریلیون الکترون ولت است. پرانرژی ترین نقطه جهان که قبلاً شناسایی شده بود از خود کمتر از یک کواردیلیون الکترون ولت انرژی ساطع می کرد.
بر همین اساس، کهکشان راه شیری متشکل از شتاب دهنده های ذرات مختلفی است که سرعت حرکت الکترون ها و پروتون ها را تشدید می کنند و در نتیجه کانون هایی شکل می گیرند که بسیار پرانرژی هستند. کانون های مورد اشاره متشکل از ستاره ها و سحابی های مختلفی هستند که هنوز ماهیت دقیق آنها مشخص نشده است.
قرار است با تکمیل امکانات رصدخانه LHAASO تا اواخر سال ۲۰۲۱ دراین زمینه اطلاعات بیشتری جمع آوری شود. در این صورت کانون های پرانرژی بیشتری در جهان شناسایی شده و امید می رود از این طریق اطلاعات گسترده تری در مورد نحوه شکل گیری جهان گردآوری شود.


منبع:

1400/03/06
11:55:47
0.0 / 5
884
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا