علوم هوا فضا

ایجاد آتش از چوب خیس با محصولی فناورانه

ایجاد آتش از چوب خیس با محصولی فناورانه

تعدادی از پژوهشگران مواد آتش زنه ای را ارائه کردند که به قول آنها با استفاده از این محصول میتوان در شرایط بارانی و زمین و چوب خیس، آتش ایجاد کرد.


حمید مبارک، مدیر عامل یکی از شرکتهای فعال در زمینه تولید محصولات شیمیایی دانش بنیان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه این شرکت دارای چهار ثبت اختراع است، اظهار داشت: سه مورد از این اختراعات به تاییدیه بنیاد ملی نخبگان رسیده است.
وی یکی از محصولات این شرکت را خمیر آتش زا دانست و اضافه کرد: این محصول بعنوان آتش زنه می تواند جایگزینی برای ژل ها و الکل باشد.
مبارک تصریح کرد: تفاوت این محصول با سایر محصولات آتش زنه در این است که سایر محصولات در این حوزه بر پایه الکل است، ولی این خمیر پایه نفت ساخته شده است، ازاین رو قدرت شعله وری و سوختن بیشتری نسبت به سایر محصولات مشابه دارد.
مدیر عامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: این محصول بگونه ای ساخته شده که از آن میتوان در شرایط آب و هوایی سخت و در سرمای منهای ۱۰ تا ۱۵ درجه سانتی گراد و حتی در شرایط بارانی، زمین خیس و چوب و زغال خیس برای ایجاد آتش بهره برد.
مجری طرح با تکیه بر این که از این محصول در دنیا تنها یک نمونه وجود دارد که از جانب کشور امریکا تولید می شود، افزود: بزودی این محصول فناورانه وارد بازار خواهد شد.
منبع:

1400/03/26
10:11:38
0.0 / 5
774
تگهای خبر: دانش بنیان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا