هوافضا- علوم هوا فضا

تغییرات مسابقات ملی و جهانی ربوكاپ در شیوع ویروس كرونا

تغییرات مسابقات ملی و جهانی ربوكاپ در شیوع ویروس كرونا

هوا فضا: مسابقات ملی و مقدماتی ربوکاپ و جهانی در سال 2021 به سبب شیوع ویروس کرونا بصورت مجازی انجام شد و تعدادی از تیم های ایرانی موفق به کسب رتبه در این رقابت ها شدند.


پیمان یوسفی، یکی از اعضای کمیته فنی مسابقات ایران اوپن در گفت و گو با ایسنا با اعلان اینکه مسابقات ربوکاپ هر ساله در کشور برگزار می شود، اظهار داشت: این مسابقه جزو مسابقات معتبر دنیا محسوب می شود، به شکلی که تیم های ربوکاپ دنیا در این رقابت ها حضور دارند و بالاترین تیم های مسابقات مقدماتی ربوکاپ به مسابقات جهانی راه می یابند.
وی با اشاره به برگزاری این رقابت ها در امسال، اظهار نمود: در بخش ربات های امدادگر این مسابقات، دانش آموزان توانستند در یکی از چالش های این رقابت مقام اول را کسب کنند، ضمن آنکه تیم های دیگری از ایران رتبه های خوبی کسب کردند.
یوسفی، افزود: امسال به سبب شیوع ویروس کرونا این رقابت ها بصورت مجازی انجام شد و بنا بر این مسابقات ربوکاپ با چالش هایی همراه بود و در صورتیکه در سال آینده شرایط شیوع این ویروس بهبود یابد، این رقابت ها بصورت حضوری برگزار می شود.
وی با اعلان اینکه کشور تایلند میزبانی سال آینده رقابت ربوکاپ جهانی را برعهده دارد، اشاره کرد: میزبانی مسابقات جهانی ربوکاپ امسال با کشور فرانسه بود.
یوسفی به نحوه برگزاری رقابت ربوکاپ ۲۰۲۱ اشاره و اشاره کرد: امسال یکسری از لیگ ها ربات خودرا بصورت ویدئوکنفرانس ارائه کردند و برمبنای خاصیت های ربات ها، به تیم ها امتیازدهی شد، ولی ربات تعدادی از لیگ ها، شبیه سازی بود که در محیط نرم افزاری و بصورت سه بعدی، ارائه شد و داوران برمبنای کدهای برنامه نویسی تیم ها رتبه بندی شدند.
بگفته وی هر ساله لیگ های شبیه سازی در کنار لیگ های دارای ربات حضور داشتند، ولی امسال حضور این لیگ های شبیه سازی پر رنگ تر بوده است.
یوسفی به مسابقات مقدماتی ربوکاپ ایران اشاره نمود و اظهار داشت: امسال ۱۰ کشور در دنیا هستند که مسابقات مقدمانی ربوکاپ را برگزار می کنند که یکی از این کشورها ایران است که از سال ۲۰۰۶ تا حالا مبادرت به برگزاری مسابقاتی با عنوان "مسابقات آزاد رباتیک ایران" یا "ایران اوپن" کرده است و باتوجه به انتشار ویروس کرونا، مسابقات ایران اوپن نیز بصورت مجازی انجام شد.
یوسفی با تاکید بر این که ربات لیگ های حاضر در این مسابقات بصورت شبیه سازی بودند، اظهار داشت: تیم های حاضر بصورت مجازی با یکدیگر رقابت کردند.
بگفته وی امسال به سبب شرایط موجود تعداد لیگ های حاضر در این رقابت کمتر شده بود، ولی نتایج خوبی به دست آوردیم.1400/04/09
18:51:52
0.0 / 5
1071
تگهای خبر: نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا