هوافضا- علوم هوایی

كشف ویروس كرونا در خفاش های انگلیسی

كشف ویروس كرونا در خفاش های انگلیسی

یک تحقیق جدید که در انگلیس انجام شده نشان داده است ویروس عامل ایجاد بیماری کرونا در انسان ها در گونه ای از خفاش های انگلیسی معروف به خفاش های نعل اسبی وجود دارد.به گزارش هوا فضا به نقل از سی جی تی ان، بررسی مورد اشاره حاکیست که خفاش های نعل اسبی، ویروس کرونا را از مدت ها قبل و برای مدت زمان طولانی در بدنشان دارند و علت تازه کشف شدن این ویروس آن است که اخیرا و تنها پس از شیوع کرونا بدن خفاش ها برای شناسایی ویروس مذکور آزمایش شده است.
محققان این طرح می گویند شواهدی وجود ندارد که نشان دهد این ویروس در گذشته و حال به بدن انسان ها منتقل شده باشد یا در آینده چنین چیزی رخ دهد، مگر این که جهش در ویروس مذکور باعث چنین رویدادی شود.
پژوهشگران انگلیسی نمونه های مدفوع بیشتر از ۵۰ خفاش نعل اسبی را در نقاط مختلف انگلیس برای تجزیه و تحلیل جمع آوری کرده اند و در یکی از این نمونه ها ویروس کرونا را شناسایی کرده و برای آن عنوان RhGB۰۱ را برگزیده اند.
همین یافته جدید نشان داده است که باید بررسی های گسترده ای به منظور یافتن انواع ویروس کرونا در خفاش های سراسر جهان صورت گیرد. از طرفی باید توجه داشت که امکان دارد خفاش ها حامل ویروس های خطرناک دیگری برای انسان ها باشند.


منبع:

1400/05/04
21:03:22
0.0 / 5
695
تگهای خبر: ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا