علوم هوا فضا

همکاری دانش بنیان ها با شرکتهای خودروسازی برای ساخت کاتالیست های خودرویی

همکاری دانش بنیان ها با شرکتهای خودروسازی برای ساخت کاتالیست های خودرویی

به گزارش هوا فضا یک شرکت دانش بنیان مستقر در شهرک صنعتی شمس آباد تهران فعال در زمینه تولید کاتالیست خودرو تفاهمنامه فروش مبدل کاتالیست ارتقا یافته با شرکت مگاموتور و ساپکو را منعقد کرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، کاتالیست خودرو که بر روی خروجی موتور خودرو نصب می شود، ۹۰ درصد از گازهای آلاینده خودرو ها را تبدیل به گازهای مجاز می کند و از آنجاییکه برای ارتقای سیستم استاندارد خودرو ها، باید آلایندگی خودرو ها مطابق با استانداردهای جهانی باشد، بنابراین و برای این منظور احتیاج به مبدل کاتالیستی است.
در این راستا یکی از شرکتهای دانش بنیان با همکاری شرکتهای خودرویی مبادرت به تولید این مبدل ها کرده است.
علیرضا مجیدنیا، مدیر فروش و بازاریابی این شرکت، میزان ظرفیت تولید کاتالیست خودرو در این شرکت را سالانه یک میلیون و ۵۰۰ قطعه اعلام نمود و اظهار داشت: این محصول از نظر کیفیت و قیمت قابل رقابت با سایر محصولات خارجی است، به صورتی که تولیدات این شرکت صنعت خودرو کشور را از واردات کاتالیست بی نیاز کرده است.
وی به بازار هدف و استفاده کننده نهایی محصول اشاره نمود و اضافه کرد: بازار هدف محصول، خودروسازان داخلی هستند که با این فرآیند از واردات و طراحی کاتالیست برای موتورهای جدید بی نیاز خواهند شد، چون که برای طراحی هر موتور باید هزینه های زیادی متحمل می شدند تا از کشورهای خارجی برای استفاده از محصول مشاوره بگیرند.
این شرکت دانش بنیان در حاشیه رویداد فناورانه صنایع شرکتهای دانش بنیان و استارت آپ های صنعت خودرو که در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، موفق به عقد دو تفاهم نامه با شرکت مگاموتور و ساپکو برای فروش کاتالیست خودرو جهت نصب بر روی خروجی موتور خودرو شده که در نهایت این دو تفاهنامه منجر به عقد قرارداد به ارزش ۸۰۰ میلیارد تومان شده است.
به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، این قرارداد مورد حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی قرار دارد.
منبع:

1400/06/22
10:52:33
0.0 / 5
788
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا