هوافضا- علوم هوایی
در ساعت ۲۲:۵۱ دقیقه؛

خورشید امشب به اعتدال پاییزی می رسد

خورشید امشب به اعتدال پاییزی می رسد

کارشناس نجوم اظهار داشت: امشب ۳۱شهریور ماه در ساعت ۲۲: ۵۱ دقیقه، خورشید در نقطه اعتدال پاییزی قرار می گیرد.علی ابراهیمی سراجی عضو ستاد استهلال استان تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره اعتدال پاییزی اظهار داشت: امشب در ساعت ۲۲: ۵۱ دقیقه خورشید در نقطه اعتدال پاییزی قرار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اینکه وقتی خورشید در اعتدال پاییزی قرار می گیرد طول شب و روز دقیقاً برابر می شود، اظهار داشت: در این زمان از دید ناظران زمینی خورشید دقیقا به خط استوا عمود می تابد. این خط فرضی در حالی روی زمین رسم می شود که محور حرکت زمین به دور خودش با محور انتقالی به دور خورشید ۲۳.۵ کج است.
وی اضافه کرد: این اختلاف سبب جابجایی خورشید در عرض های جغرافیایی میان مدارهای جغرافیایی راس السرطان تا راس الجدی در طول سال و تغییر فصول به دلیل تغییر زاویه تابش خورشید می شود.
عضو ستاد استهلال استان تهران با اشاره به اینکه در زمان اعتدال پاییزی که از امشب در نیمکره شمالی رخ می دهد، اعتدال بهاری در نیمکره جنوبی خواهد بود، اظهار داشت: در ۱ مهر طول روز و شب در اعتدال پاییزی در تمام کره زمین با یکدیگر برابر است. سپس طول روز از شب در نیمکره شمالی تا انقلاب زمستانی کمتر می شود.
این کارشناس نجوم اظهار داشت: خورشید در اول مهرماه دقیقا از شرق طلوع و در غرب غروب می کند و در آن هنگام اگر موانع طبیعی بلندی در افق نباشد میتوان جهت شرق و غرب را با دقت خوبی تعیین کرد.

1400/07/08
11:40:02
0.0 / 5
837
تگهای خبر: كارشناس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا