هوافضا- علوم هوایی

برگزاری هفته جهانی فضا با شعار زنان در فضا

برگزاری هفته جهانی فضا با شعار زنان در فضا

به گزارش هوا فضا دبیر هفته جهانی فضا ضمن اشاره به شعار سال جاری هفته جهانی فضا، نامگذاری روزهای هفته جهانی فضا را اعلام نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر سعید قربانی ضمن اشاره به اهمیت ترویج و آموزش عمومی فناوری فضایی برای ایجاد همراهی و حمایت جامعه از برنامه های فضایی، اظهار داشت: هفته جهانی فضا بزرگترین جشن عمومی حوزه فضایی است و در این هفته تلاش می شود تا با عرضه دستاوردهای فضایی و گفتگو پیرامون تاثیرات و کاربردهای این فناوری در زندگی مردم، ضمن افزایش آگاهی عمومی، همراهی و حمایت جامعه از فعالیتهای فضایی جلب شود.

دبیر هفته جهانی فضا اضافه کرد: سال جاری هم مطابق هر ساله شعاری برای هفته جهانی فضا از جانب انجمن هفته جهانی فضا انتخاب و اطلاع رسانی شده است. شعار سال جاری عبارت است از «زنان در فضا».

وی افزود: سازمان فضایی ایران هم با برگزاری جلسات مختلف کارشناسی و مشورتی نسبت به نامگذاری و تعیین محورهای اصلی برای برگزاری رویدادهای مختلف در سرتاسر کشور اقدام نموده است که روزهای این هفته به این شرح نامگذاری شده است:
دوشنبه ۱۲ مهرماه، زنان در صنعت فضایی
سه شنبه ۱۳ مهرماه، مشاهده زمین از آسمان
چهارشنبه ۱۴ مهرماه، کارآفرینی و اشتغال در حوزه فضایی
پنجشنبه ۱۵ مهرماه، نجوم و اکتشافات فضایی، علم و هنر
جمعه ۱۶ مهرماه، اقامتگاه های آینده و گردشگری فضایی
شنبه ۱۷ مهرماه، حقوق نوین فضایی
یکشنبه ۱۸ مهرماه، منظومه های ماهواره ای، پیوند فناوری ها و نسل چهارم فضا
دکتر قربانی موضوعات مختلف همچون نقش زنان در توسعه فناوری فضایی، نقش فناوری فضایی در افزایش رفاه اجتماعی، ایده پردازی، تیم سازی و راه اندازی کسب و کار فضاپایه، معرفی زنان موفق در حوزه فضایی، خدمات متقابل نجوم و فناوری فضایی، نقش رصدگران آماتور در توسعه علم نجوم، بررسی تحولات نوین در عرصه فضایی، حقوق و دیپلماسی فضایی، منظومه های ماهواره ای و ارتباطات را همچون محورهای برگزاری رویدادهای هفته جهانی فضا اعلام نمود.

وی ضمن تشکر از همراهی و همکاری تمامی سازمان ها و نهادها، دانشگاه ها و مراکز علمی و انجمن ها و شرکتهای خصوصی در برگزاری پربار برنامه های هفته جهانی فضا در سالهای گذشته، اضافه کرد: سال جاری هم تلاش خواهیم کرد با همراهی تمامی علاقمندان به حوزه فضایی و نهادها و مراکز فعال در این عرصه، برنامه های متنوعی را برای اقشار مختلف جامعه تدارک ببینیم. برای دسترسی بیشتر علاقمندان، این برنامه ها به صورت آنلاین و از راه فضای مجازی به صورت زنده و تکرار برنامه پخش خواهد شد.

به نقل از روابط عمومی سازمان فضایی ایران، وی تصریح کرد: همینطور از تمامی فعالین این حوزه دعوت می کنم تا با رفتن به وب سایت سازمان فضایی ایران، نسبت به ثبت رویداد خود اقدام نمایند تا ضمن تجمیع برنامه های سراسر کشور، نسبت به حمایت محتوایی و اطلاع رسانی آن از بسترهای اطلاع رسانی سازمان فضایی ایران اقدام گردد.
منبع:

1400/07/10
08:55:01
0.0 / 5
820
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا