علوم هوا فضا

جشنواره شیخ بهایی به سمت بین المللی شدن برنامه ریزی می شود

جشنواره شیخ بهایی به سمت بین المللی شدن برنامه ریزی می شود

هوا فضا: رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از برنامه ریزی برای بین المللی سازی جشنواره کارآفرینی و فن آفرینی شیخ بهایی اطلاع داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر جعفر قیصری در نشست خبری شانزدهمین جشنواه فن آفرینی و کارآفرینی شیخ بهایی که امروز به صورت مجازی برگزار شد، وزارت علوم، صنایع بزرگ و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را از نهادهایی نام برد که در برگزاری این رویداد بزرگ حوزه کارآفرینی، شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان را یاری می کنند و اضافه کرد: در شانزدهمین دوره از جشنواره شیخ بهایی حدود ۳۶۰ طرح مورد ارزیابی قرار گرفتند که داوری این حجم از ایده ها در مدت یک ماهه کار نسبتا سنگینی است که با تجربه و تخصص بخش های صنعتی این امر اجرایی شد.
وی افزود: این جشنواره به غیر از فرهنگ سازی، زمینه برای تبادل تجربیات فن آفرینان در عرصه نوآوری کشور را فراهم آورده است و این مورد بسیار مهمی است؛ چون که می تواند باعث امیدآفرینی برای جوانان و دانشجویانی باشد که قادرند طرح های قابل رقابت در سطح بین المللی عرضه کنند.
قیصری، برگزاری این رویداد را همینطور باعث اشتغال زایی دانست و خاطرنشان کرد: ازاین رو در این رویداد بخش های مختلفی در نظر گرفته شده است.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان ضمن اشاره به اقدامات این جشنواره برای بین المللی سازی کردن این رویداد کارآفرینی، تصریح کرد: رویکرد بین المللی سازی جشنواره شیخ بهایی از نگاههای جدید این جشنواره است؛ ازاین رو سعی کردیم که طرح هایی از سایر کشورها دریافت نماییم، ضمن آنکه در بخش کارگاه های آموزشی، یکی از سخنرانان کلیدی آن از بخش بین الملل است.
منبع:

1400/08/15
21:13:38
0.0 / 5
675
تگهای خبر: آموزش , فناوری , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا