علوم هوا فضا

یافته های جدید محققان آفریقای جنوبی در مورد اومیکرون

یافته های جدید محققان آفریقای جنوبی در مورد اومیکرون

به گزارش هوا فضا پژوهشگران آفریقای جنوبی به اطلاعات جدیدی در مورد شدت سویه اومیکرون و توانایی آن برای ایجاد عفونت تازه در اشخاصی که قبلاً به کرونا مبتلا شده اند، دست یافته اند.به گزارش هوا فضا به نقل از نیواطلس، کمتر از یک هفته بعد از آنکه سازمان بهداشت جهانی سویه جدید ویروس کرونا را اومیکرون نام گذاری کرد، مشخص شد که این سویه در حداقل ۳۸ کشور جهان پخش و مشاهده شده است.
دو بررسی جدید که در آفریقای جنوبی انجام شده، نشان داده است که این سویه در بدن انسان به سرعت پخش می شود و می تواند خطرآفرین باشد.
بررسی این سویه در بدن یک بیمار اهل آفریقای جنوبی نشان داده است سویه مورد اشاره نسبت به سویه های قبلی شدت بیماری کمتری بوجود می آورد. در عین حال افرادی که قبلاً به کرونا مبتلا شده اند بیشتر احتمال دارد مجدداً به سویه اومیکرون مبتلا شوند.
گزارش جدید شورای تحقیقات پزشکی آفریقای جنوبی هم حاکی می باشد که با اینکه شیوع این ویروس بالاست، اما شدت بیماری ناشی از ابتلاء به آن زیاد نیست و اغلب بیماران مبتلا به سویه اومیکرون نیازی به اتصال به دستگاه اکسیژن پیدا نمی کنند. جالب اینجاست که بیشتر این بیماران در ابتدا به علل پزشکی دیگر در بیمارستان بستری شده و آزمایشات معمول ابتلاء به عفونت را نشان داده است.
یافته مهم دیگر ابتلای بیشتر افراد جوان به سویه اومیکرون است. ۸۰ درصد از موارد بستری بیماران کووید -۱۹ در بیمارستان های آفریقای جنوبی در دو هفته گذشته در ارتباط با افراد زیر ۵۰ سال بوده است. میتوان حدس زد که میزان بالای موارد ابتلاء به اومیکرون در افراد جوان تر می تواند نشانه ای باشد که واکسن ها ضد آن مؤثر هستند. ۵۷ درصد از افراد بالای ۵۰ سال در آفریقای جنوبی واکسینه شده اند در حالیکه این میزان برای افراد زیر ۵۰ سال تنها ۳۴ درصد است.

1400/09/16
13:32:20
0.0 / 5
855
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا