هوافضا- علوم هوایی

برنامه غذایی و جسمانی سالمندان با نرم افزار ویژه ای پایش می شود

برنامه غذایی و جسمانی سالمندان با نرم افزار ویژه ای پایش می شود

هوا فضا: پژوهشگران یکی از شرکت های مستقر در مرکز نوآوری صبا نرم افزاری را برای پایش سلامتی و جسمانی سالمندان عرضه نموده اند که بگفته آنها این نرم افزار قادر به ارائه برنامه ورزشی و غذایی برمبنای وضعیت جسمانی افراد بالای 50 سال را دارد.


سعید حقیقت، هم بنیانگذار یکی از تیم های استارت آپی مستقر در مرکز نوآوری صبا در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: بتازگی نرم افزاری تحت وب عرضه کردیم که ویژه سنین ۵۰ سال به بالا با هدف پایش سلامت جسمی و غذایی افراد سالمند طراحی و عرضه شده است.
وی با اشاره به نحوه ارائه خدمات این اپلیکیشن، توضیح داد: زمانی که فرد وارد این نرم افزار می شود، اطلاعات جسمانی خودرا عرضه خواهدنمود و این نرم افزار علاوه بر آنکه میزان BMI فرد را اعلام می کند، برمبنای شرایط جسمانی و توده چربی، برنامه غذایی ارائه می دهد.
حقیقت با اعلان اینکه این نرم افزار همین طور قادر به ارائه برنامه ورزشی به فرد است، اظهار نمود: علاوه بر آن در صورتیکه فرد در هر مرحله ای نیاز به راهنمایی داشته باشد، می تواند با کارشناس مربوط تماس بگیرد و بدون هیچ نوع هزینه ای مشاوره های لازم را دریافت کند.
وی با اعلان اینکه این نرم افزار باید بر روی گوشی نصب شود، تصریح کرد: مشاوره پزشکی هم اکنون ارائه نمی گردد، ولی در طرح توسعه ای این نرم افزار قرار دارد.
بگفته حقیقت، در نسخه اولیه این نرم افزار حدود ۲۰۰ کاربر از خدمات آن بهره مند می شوند، ولی تا دو ماه آتی به تجاری سازی خواهد رسید و در اختیار عموم قرار خواهد گرفت.
منبع:

1400/09/29
09:49:05
0.0 / 5
864
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , خدمات , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا