علوم هوا فضا

دستگاه روکش ساز قرص برای حفظ خواص دارو بومی سازی شد

دستگاه روکش ساز قرص برای حفظ خواص دارو بومی سازی شد

هوا فضا: پژوهشگران یکی از شرکت های صنعتی دستگاهی برای روکش سازی یکنواخت قرص ها بمنظور حفظ خواص قرص در مقابل شرایط محیطی به تولید رساند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، پویان نامدار عضو هیات مدیره یکی از شرکت های صنعتی حوزه ماشین سازی کاربرد دستگاه روکش زن قرص یا "کوتینگ قرص" را در صنایع بسته بندی دانست و اظهار داشت: روکش کردن قرص یکی از تکنیک ها برای پوشاندن لایه نازک پلیمری بر روی قرص است.
وی افزود: روکش کردن قرص ها بطور معمول بدین سان انجام می گیرد که قرص ها را داخل دیگ افقی گردانی ریخته و محلول روکش قرص روی بستر آنها اسپری می شود. پنهان کردن مزه اصلی و بوی قرص، صیانت از خواص شیمیایی و فیزیکی قرص، صیانت از دارو در مقابل محیط اسیدی معده همچون مزیت های کوتینگ قرص ها است.
نامدار با اعلان اینکه روکش تکمیلی سبب افزایش وزن قرص و رسیدن به اندازه مورد نظر می شود، اشاره کرد: روکش تکمیلی در حقیقت مرحله ای است که بیشتر بمنظور صاف کردن و پر کردن سطوح نامنظمی که در ضمن مرحله روکش مقدماتی به وجود آمده است، به کار می رود.
عضو هیات مدیره این شرکت صنعتی توضیح داد: استفاده از رنگ ها در روکش قندی مرسوم بوده و برای این منظور بطور معمول از رنگ های محلول استفاده می شود که بصورت تک رنگ و غالبا از ترکیب دو یا سه رنگ مختلف تشکیل شده و در صورتیکه بصورت مناسب بکار نرود سبب تهیه قرص هایی می شود که از نظر رنگ یکنواخت نیست و این مشکل با محصول ساخت داخل برطرف شده است.
منبع:

1400/11/06
23:36:46
0.0 / 5
653
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا