هوافضا- علوم هوایی
در حكم انتصاب سرپرست پژوهشگاه زلزله شناسی تاكید شد

طرح های کلان ملی تعریف شود

طرح های کلان ملی تعریف شود

به گزارش هوا فضا وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر محمدحسن بازیار را بعنوان پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله منصوب نمود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، متن حکم انتصاب ابلاغی دکتر محمدعلی زلفی گل خطاب به دکتر محمدحسن بازیار به شرح ذیل است:
"نظر به مراتب تعهد، تخصص و تجارب پرارزش جنابعالی و بنا بر پیشنهاد معاون محترم پژوهشی به باعث این حکم به سمت «سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی ومهندسی زلزله» منصوب می شوید.
انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران و کارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمایید. انتظار می رود که با توکل به خداوند متعال، مأموریت و وظایف آن پژوهشگاه را به شرح ذیل به انجام برسانید:
- گسترش پژوهش های نیاز محور و جهت دهی تحقیقات به سمت حل نیازهای حال و آینده کشور
- استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و محققان پسادکتری برای اجرای طرح های کاربردی و توسعه ای دارای بهره بردار بالقوه و بالفعل
- تعریف طرح های کلان ملی مورد نیاز کشور و اجرای آنها از راه همکاری با ذی نفعان و بازیگران بخش های خصوصی و دولتی
- عرضه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در بخش های دولتی و خصوصی
- ارتباط مستمر با گروه ها و دانشکده های مرتبط دانشگاه های کشور و استفاده از ظرفیت آنها برای انجام طرح های کلان ملی
- همکاری تخصصی و مرتبط در اجرای موفق نظام ایده ها و نیازها (نان)
- استفاده از ظرفیت ها و بودجه های ملی و بین المللی برای پیشبرد اهداف پژوهشگاه
- ارتباط، تعامل و تکامل هم افزا با انجمن های علمی
- بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری جهت استفاده از ظرفیت های علمی، فناوری و نوآوری اساتید، پژوهشگران، دانشجویان، دانش پژوهان در رشته های در رابطه با مأموریت پژوهشگاه

توفیق روز افزون جنابعالی را در پیش برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم."
به نقل از وزارت علوم، دکتر محمدحسن بازیار (زاده شیراز_ ۱۳۳۹) عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران با مرتبه استادی است. از وی ده ها مقاله علمی و پژوهشی، چندین عنوان کتاب تالیفی و ترجمه ای انتشار یافته است. وی مؤلف و مترجم برگزیده کشوری رشته عمران، برای تالیف و ترجمه کتاب مکانیک خاک، استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۸۹، بنیانگذار و سردبیر مجله بین المللی مهندسی عمران (ISI) است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همینطور در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر محمدکاظم جعفری، رئیس سابق پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.
منبع:

1400/12/26
16:54:16
0.0 / 5
586
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا