هوافضا- علوم هوا فضا
با حكم وزیر علوم؛

سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله منصوب گردید

سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله منصوب گردید

هوا فضا: وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله را منصوب نمود.به گزارش هوا فضا به نقل از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل با صدور حکمی محمدحسن بازیار را بعنوان سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله منصوب نمود.
متن حکم انتصاب محمدحسن بازیار به شرح زیر است:
نظر بمراتب تعهد، تخصص و تجارب باارزش جنابعالی، و بنا بر پیشنهاد معاون محترم پژوهشی به سبب این حکم به سمت «سرپرست پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله» منصوب می شوید.
انتظار می رود با پیروی از آموزه های اسلامی، مبانی علمی و روحیه انقلابی و راهبردهای اساسی دولت مردمی و جلب همکاری استادان، مدیران و کارکنان گرامی (یاوران علمی) آن پژوهشگاه، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری ایفا نمائید. انتظار می رود که با توکل به خداوند متعال، ماموریت و وظایف آن پژوهشگاه را به شرح زیر به انجام برسانید:
- گسترش پژوهش های نیاز محور و جهت دهی تحقیقات به سمت حل نیازهای حال و آینده کشور
- استفاده از ظرفیت دانشجویان تحصیلات تکمیلی و پژوهشگران پسادکتری برای اجرای طرح های کاربردی و توسعه ای دارای بهره بردار بالقوه و بالفعل
- تعریف طرح های کلان ملی مورد نیاز کشور و اجرای آنها بوسیله همکاری با ذی نفعان و بازیگران بخش های خصوصی و دولتی
- ارائه خدمات تخصصی و فوق تخصصی در بخش های دولتی و خصوصی
- ارتباط مستمر با گروه ها و دانشکده های مرتبط دانشگاه های کشور و استفاده از ظرفیت آنها برای انجام طرح های کلان ملی
- همکاری تخصصی و مرتبط در اجرای موفق نظام ایده ها و نیازها (نان)
- استفاده از ظرفیت ها و بودجه های ملی و بین المللی برای پیشبرد اهداف پژوهشگاه
- ارتباط، تعامل و تکامل هم افزا با انجمن های علمی
- بسترسازی نرم افزاری و سخت افزاری جهت استفاده از ظرفیت های علمی، فناوری و نوآوری اساتید، پژوهشگران، دانشجویان، دانش پژوهان در رشته های در رابطه با ماموریت پژوهشگاه
توفیق بیش از پیش جنابعالی را در پیش برد اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و منویات رهبر حکیم انقلاب اسلامی، حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی)، از درگاه پروردگار متعال خواستارم.
محمدحسن بازیار (زاده شیراز_ ۱۳۳۹) عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت ایران با مرتبه استادی است. از وی ده ها مقاله علمی و پژوهشی، چندین عنوان کتاب تألیفی و ترجمه ای انتشار یافته است. وی مؤلف و مترجم برگزیده کشوری رشته عمران، برای تألیف و ترجمه کتاب مکانیک خاک، استاد نمونه کشوری در سال ۱۳۸۹، بنیانگذار و سردبیر مجله بین المللی مهندسی عمران (isi) است.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همین طور در نامه جداگانه ای از خدمات دکتر محمدکاظم جعفری رییس سابق پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله در زمان تصدی این مسئولیت قدردانی کرد.


منبع:

1401/01/07
12:44:46
0.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا