هوافضا- علوم هوایی
جزییات حمایت از فناوری ها در نمایشگاه هفته پژوهش؛

احتمال افزایش یارانه قراردادهای فناوری

احتمال افزایش یارانه قراردادهای فناوری

هوا فضا: معاون اداره كل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم از احتمال افزایش یارانه قراردادهای فروش و سرمایه گذاری در هفته پژوهش آگاهی داد و شروط تجاری سازی محصولات فناورانه را اعلام نمود.بهنام طالبی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به حمایت های وزارت علوم از طرح ها و محصولات فناورانه و نوآورانه كه در روزهای نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری ارائه می شود، گفت: سال قبل در نمایشگاه هفته پژوهش، ۲۷۹ تفاهم نامه به امضا رسید و وزارت علوم ۲ ماه به طرف های قرارداد فرصت داد، اصل قرارداد را به منظور بررسی و حمایت به وزارتخانه ارسال نمایند.
وی اضافه كرد: از ۲۷۹ مورد تفاهم نامه، ۱۰۸ قرارداد دریافت شد كه از این تعداد در نهایت ۴۴ قرارداد را مورد حمایت قرار دادیم و مبلغ ۳ و نیم میلیارد تومان یارانه به این قراردادها اختصاص داده شد كه حدود ۵ درصد مبلغ كل قرارداد بود.
معاون اداره كل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم مبلغ قراردادهای داخلی سال قبل در نمایشگاه هفته پژوهش را حدود ۱۹۲ و نیم میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: مبلغ قراردادهای خارجی كه ۵ مورد بود، ۳۳۸ هزار یورو و ۴۰۰ یورو و ۱ میلیون و ۵۸۰ میلیون دلار برآورد شد.
وی افزود: سال قبل قراردادهایی در حوزه های IT، ساخت تجهیزات، دارویی، بیوتكنولوژی، هوافضا، پهبادها، تولید دارو، نانو مورد حمایت قرار گرفتند و گاهی تجاری سازی شدند.
طالبی ضمن بیان این مطلب كه امسال بودجه پشتیبانی از قراردادها كاهش یافته است، از رایزنی با برخی نهادها برای افزایش بودجه بهینه سازی فناوری آگاهی داد و اظهار داشت: در تلاش هستیم بوسیله رایزنی با صندوق نوآوری شكوفایی و معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری این بودجه را افزایش دهیم كه هنوز به جمع بندی نرسیده ایم.
معاون اداره كل برنامه ریزی و امور فناوری وزارت علوم با اشاره به اینكه امسال تا سقف ۲ میلیارد تومان از قراردادهای فناوری حمایت می نماییم، اظهار داشت: امسال از قراردادهای فناوری حمایت می شود كه نخست بومی (ساخت داخل) و جزو اولویت های كشور باشند، دوم اینكه بتوانند ارزآوری برای كشور داشته باشند و اشتغال ایجاد كنند و در نهایت بتوانند در بخش صادرات موفق ظاهر شوند.
وی با اشاره به استقبال خوب مراكز پژوهشی، مراكز رشد و پژوهشگاه ها برای حضور در نمایشگاه امسال هفته پژوهش اشاره كرد: مراكز و پژوهشگاه ها تا ۱۲ آذر فرصت دارند، برای حضور در نمایشگاه اعلام امادگی كنند.


منبع:

1398/08/28
08:52:05
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا