علوم هوا فضا

اجرای برنامه ملی کارآفرینی با همکاری وزارت علوم و پارک های فناوری

اجرای برنامه ملی کارآفرینی با همکاری وزارت علوم و پارک های فناوری

به گزارش هوا فضا سرپرست دفتر سیاستگذاری، برنامه ریزی و توسعه فناوری و نوآوری وزارت علوم از اجرای ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها آگاهی داد و اظهار داشت: این طرحی برای پشتیبانی از دانشجویان است که طی آن به هر دانشجو حداقل یک میلیون تومان درآمد با اعتبار کلی 20 میلیارد تومان اعطا می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، بهنام طالبی امروز در پنجاه و ششمین نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز و موسسات آموزش عالی کشور که با موضوع «برنامه های اجرائی تحقق فرمان مقام معظم رهبری در سال پیش رو» در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، به برنامه گرنت فناوری اشاره نمود و اضافه کرد: این طرح از سال ۹۷ شروع و اواخر سال ۹۸ ابلاغ گردید و اوایل سال جدید باتوجه به تشکیل معاونت فناوری و نوآوری در وزارت علوم بخشنامه آن باید تغییر می کرد.
وی ادامه داد: این طرح اهداف مختلفی دارد که با اهمیت ترین آن سوق دادن اساتید به تولید محصول فناورانه است.
طالبی با اشاره به سه طرح گرنت فناوری در سه بخش "جوانه"، "شکوفایی" و "رشد"، اشاره کرد: طرح "جوانه" برای پشتیبانی از پایان نامه های ارشد و رساله های دکتری است.
بگفته وی طرح گرنت "شکوفایی" پشتیبانی از خروجی های آزمایشگاه های تحقیقاتی است و تبدیل به موضوع فناورانه می شود و حجم گرنت هم حدود ۲۰۰ میلیون اعتبار دارد و طرح گرنت "رشد" برای شرکت های زایشی از دانشگاه هاست که هنوز اجرائی نشده است.
طالبی افزود: تا حالا ۷۰۰ عضو هیات علمی از ۱۳۸ دانشگاه در این طرح گرنت فناوری شرکت کرده اند که در مجموع ۱۳ میلیارد تومان اعتبار از وزارت علوم، ۱۰ میلیارد از سازمان فضایی، ۵ میلیارد از وزارت نفت و ۵ میلیارد از وزارت اطلاعات و فناوری ارتباطات دارد.
وی در مورد برنامه ملی ترویج کارآفرینی در دانشگاه ها نیز اظهار داشت: این طرحی برای پشتیبانی از دانشجویان است که طی آن به هر دانشجو حداقل یک میلیون تومان درآمد با اعتبار کلی ۲۰ میلیارد تومان اعطا می شود که ۵۰ درصد آن از معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم و ۵۰ درصد دیگر از طرف پارک های علم و فناوری تامین می شود.
منبع:

1401/02/18
23:52:58
0.0 / 5
554
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا