هوافضا- علوم هوایی

امکان بومی سازی آموزش و پژوهش برمبنای نیازهای منطقه در کشور

امکان بومی سازی آموزش و پژوهش برمبنای نیازهای منطقه در کشور

به گزارش هوا فضا مشاور معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اعلام نمود: امروزه نیازی نیست دانشگاه های مناطق مختلف رفتارهای یکسانی از جهت آموزشی و پژوهشی داشته باشند و می توانند آموزش و پژوهش را باتوجه به نیازهای منطقه خود بومی کنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مصطفی صفدری رنجبر در پنجاه و ششمین نشست معاونان پژوهش و فناوری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی کشور که با موضوع «برنامه های اجرائی تحقق فرمان مقام معظم رهبری در سال پیش رو» در محل سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، ضمن توضیح در مورد نقش دانشگاه ها در نظام ملی نوآوری، اظهار داشت: مجموعه ای از نقش آفرینان مختلف و متنوع در نظام ملی نوآوری نقش دارند و هدف از این نظام خلق ثروت، رفاه اجتماعی و امنیت پایدار می باشد.
وی در مورد سیر تکاملی توسعه سیاست های آموزش عالی، اشاره کرد: کشور ما از توسعه آموزش عالی به اقتصاد دانش بنیان رسیده است و در این روند جایگاه دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی کلیدی است،.
وی با اشاره به بهبود وضعیت ایران در شاخص جهانی نوآوری GII از ۲۰۱۴ تا ۲۰۲۰، اظهار داشت: وضعیت ما از جهت این شاخص ۶۰ رتبه بهبود یافته است.
صفدری رنجبر، موضوع مهم امروز را ماموریت گرایی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی دانست و اظهار داشت: امروز به این نتیجه رسیده ایم که نیازی نیست دانشگاه های مناطق مختلف رفتارهای یکسانی از جهت آموزشی و پژوهشی داشته باشند و می توانند آموزش و پژوهش را باتوجه به نیازهای منطقه خود بومی کنند.1401/02/19
10:18:53
0.0 / 5
527
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا