هوافضا- علوم هوایی

توسعه بازار محصولات دانش بنیان در پاکستان و افغانستان

توسعه بازار محصولات دانش بنیان در پاکستان و افغانستان

هوا فضا: نمایشگاه محصولات دانش بنیان و خلاق ایران با هدف توسعه بازار محصولات دانش بنیان ایرانی در کشورهای پاکستان و افغانستان انجام می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نمایشگاه محصولات دانش بنیان و خلاق ایران با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری و به همت پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان از ۲۸ خردادماه تا ابتدای تیرماه سال جاری در نمایشگاه بین المللی زاهدان برگزار می شود.
برگزارکنندگان این نمایشگاه به دنبال تحقق بازاریابی و توسعه بازار و صادرات محصولات دانش بنیان ایرانی در این دو کشور افغانستان و پاکستان هستند تا سهم دانش بنیان ها و شرکت های خلاق ایرانی از بازار بالقوه این دو کشور بیشتر شود.
پاکستان همسایه جنوب شرقی ایران است و با سیستان و بلوچستان بیش از ۶۰۰ کیلومتر مرز خشکی دارد. همین طور از راه دریای عمان هم با این کشور همسایه محسوب می شویم؛ کشوری که به لحاظ تاریخی، مذهبی و فرهنگی با ایران اشتراکات زیادی دارد. بنا بر این می تواند بازار خوب و بکری برای محصولات دانش بنیان و خلاق ایرانی باشد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این کشور به سبب قرار گرفتن در جاده ابریشم یکی از بهترین گزینه ها برای توسعه صادرات محصولات ایران ساخت به دیگر کشورها شمرده می شود و شاید تنها ۴۰ درصد بازار افغانستان از کالاهای صادراتی ایران تامین گردد.
منبع:

1401/03/22
09:42:44
0.0 / 5
497
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا