علوم هوا فضا

بازچرخانی آب برای صنایع بر مبنای استانداردها با دستگاه پژوهشگران ایرانی

بازچرخانی آب برای صنایع بر مبنای استانداردها با دستگاه پژوهشگران ایرانی

محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان سیستم های تصفیه آبی را به کشور معرفی کردند که می تواند بر مبنای روش های مختلف، آب مورد نیاز صنایع مختلف را بر مبنای استانداردها تأمین کند.


مهدی توکلی، مدیرعامل یکی از شرکتهای فناور در گفتگو با ایسنا، زمینه تحقیقاتی این شرکت را آب و فاضلاب دانست و اظهار داشت: در این خصوص سیستم های نوین تصفیه آب و فاضلاب و بازگرداندن پساب های صنعتی به خط اول تولید را طراحی و عرضه کردیم.
وی با اشاره به اینکه طراحی و ساخت و نصب این سیستم ها در کشور اجرایی می شود، تصریح کرد: سیستم هایی که در این شرکت به تولید رسید، می تواند با ریکاوری بالاتری، آب را تصفیه کند بگونه ای که دستگاهی را عرضه کردیم که می تواند با ۸۵ درصد ریکاوری، آب را به چرخه مصرف بازگرداند.
توکلی تصریح کرد: این دستگاه در رفسنجان استان کرمان نصب شده و به بهره برداری رسیده، ضمن آنکه این محصول به کشور عربستان صادر گردیده است.
مدیر عامل این شرکت فناور به مکانیزم عملکردی این دستگاه اشاره نمود و توضیح داد: یکی از مزیت های دستگاههای ساخته شده این است که روش های مختلفی را برای تصفیه پساب در نظر گرفتیم و بر این اساس عملکرد این دستگاه بر مبنای نوع آلایندگی هایی که در پساب موجود است، متفاوت خواهد بود.
وی افزود: دستگاه تصفیه آب ساخته شده علاوه بر تصفیه، سختی آب و همینطور انواع میکروب، باکتری، انگل، شوری، کدورت، رنگ، بو و طعم بد آب را حذف می کند.
توکلی ضمن اشاره به کاربردهای این دستگاه در صنایع مختلف، اضافه کرد: بعنوان نمونه صنعت داروسازی، آب بسیار سالمی را نیاز دارد، ازاین رو طراحی های ما بر مبنای استانداردهای داروسازی است و برای تولید آب آشامیدنی هم استانداردهای خاص در نظر گرفته شده است.
مجری طرح، با اشاره به اینکه اغلب آب های موجود آلوده است، اظهار نمود: هر آبی که به مصرف می رسد، نیاز است که تصفیه بر روی آن صورت گیرد.
منبع:

1401/04/09
21:30:18
0.0 / 5
480
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا