هوافضا- علوم هوایی
ستاری در دیدار با وزیر علوم مالی:

دولت ها می توانند روابط شرکتهای دانش بنیان را مستحکم کنند

دولت ها می توانند روابط شرکتهای دانش بنیان را مستحکم کنند

به گزارش هوا فضا معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در دیدار با وزیر آموزش عالی و علوم تحقیقات جمهوری مالی اظهار داشت: دولت ها می توانند پل ارتباطی میان فعالان فناور را ایفا و ارتباط میان شرکتهای دانش بنیان و خلاق دو کشور را مستحکم کنند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در دیدار با "آمادو کیتا" با اشاره به اینکه در خیلی از موارد در حوزه فناوری با اتکا به نیروی انسانی در شرکتهای دانش بنیان و خلاق، توانسته ایم به توسعه محصولات ایران ساخت دست یابیم، اظهار داشت: در حوزه نانو، زیست فناوری و هوافضا توانسته ایم پیشران باشیم؛ آمادگی داریم پل های ارتباطی خویش را جهت انجام همکاری با کشور اسلامی مالی مستحکم تر نماییم.
وی ضمن اشاره به حمایت و نقش آفرینی دولت در ارتباطات و تعاملات فناورانه با کشورها اظهار داشت: دولت ها می توانند پل ارتباطی میان فعالان فناور را ایفا و ارتباط میان شرکتهای دانش بنیان و خلاق دو کشور را مستحکم کنند.
معاون علمی رئیس جمهوری با بیان اینکه مدل هایی را در سالیان اخیر توسعه داده ایم تا از آموزش به اقتصاد برسیم، اظهار نمود: سالهای اخیر، زیست بوم اقتصاد دانش بنیان در ایران شکل گرفته و شرایط تحریم به رشد این زیست بوم کمک کرده است.
ستاری ضمن اشاره به پشتیبانی از تعاملات فناورانه میان شرکتهای دو کشور، اظهار نمود: می توانیم نمایشگاهی به صورت اختصاصی در حوزه های تجهیزات آزمایشگاهی و همینطور کشاورزی در ایران برای کشور مالی برگزار نماییم. بیشتر از ۹۵ درصد تجهیزات آزمایشگاهی در ایران تولید می شود، این تجهیزات با قیمت پایین تر اما کیفیت مشابه ساخته می شوند و هم اکنون آمادگی تجهیز دانشگاه های مالی را داریم.
وی با اشاره به اینکه آمادگی پذیرش شرکت ها و فناوران کشور مالی برای بازدید از امکانات فناورانه ایران را داریم، خاطرنشان کرد: حدود ۲ سال پیش اولین خانه خلاق و نوآوری را در کشور کنیا واقع در قاره آفریقا تأسیس کردیم که بیشتر از ۶۰ استارتاپ کنیایی در این خانه خلاق و نوآوری مشغول به فعالیت هستند. همینطور تعداد زیادی شرکت ایرانی هم محصولات خویش را در این کشور عرضه می کنند.

پتانسیل همکاری با ایران وجود دارد
به گزارش روابط عمومی معاونت علمی ریاست جمهوری، "آمادو کیتا"، وزیر آموزش عالی و علوم تحقیقات جمهوری مالی هم در این جلسه با اشاره به اینکه ایران امروز بعنوان یک کشور بزرگ در زمینه تکنولوژی شناخته می شود، اظهار داشت: ایران در تمام زمینه ها پیشرفت کرده است. پتانسیل بالایی برای شروع همکاریهای جدید با ایران وجود دارد، کیفیت تکنولوژی در دانشگاه های ایران بسیار پیشرفت کرده است. مایل هستیم دانشجویان خویش را برای تحصیل به دانشگاه های ایرانی بفرستیم. مدلهای پارک داری فناوری در ایران خیلی خوب است، امیدواریم بتوانیم از ظرفیت بالای همکاری این کشور استفاده نماییم.
منبع:

1401/04/19
16:48:13
0.0 / 5
759
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا