هوافضا- علوم هوایی
با امضای تفاهم نامه ای؛

اشتغال فناوری محور و مهارتی توسعه می یابد

اشتغال فناوری محور و مهارتی توسعه می یابد

تفاهمنامه همکاری مشترک معاونت نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری و معاونت توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به امضا رسید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، این تفاهمنامه همکاری مشترک با هدف توسعه کسب وکارهای مهارت محور، نوآور و فناورانه به امضا رسید تا حمایت های زیرساختی زمینه را برای ایجاد اشتغال فناوری و نوآوری محور فراهم آورد.
دو طرف این تفاهمنامه همکاری، با هدف توسعه تعاملات و شکل‏ گیری نظام ‏مند کسب وکار‏های فناورانه و ایجاد اشتغال پایدار با ظرفیت ‏های خویش را به کار خواهند بست.
از مهم ترین محورهای همکاری مشترک در این تفاهمنامه همکاری میتوان به هم ‏افزایی توسعه زیست بوم نوآوری، کارآفرینی و اشتغال کشور و با رویکرد عرضه خدمات آموزشی کارآمد مهارتی، ایجاد و توسعه فعالیت ‏های نوآورانه در جهت ارتقای شایستگی‏ های حرفه‏ ای اشاره نمود.
همینطور استفاده از ظرفیت موجود آزمایشگاهی و کارگاهی و با هدف توسعه خدمات فنی و تخصصی به شرکتهای دانش بنیان و خلاق، استارتاپ ها واحدها و مؤسسات فناور مستقر در مراکز نوآوری، مراکز رشد و پارک‏های علم فناوری از دیگر محورهای تفاهمنامه همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.
به نقل از معاونت علمی ریاست جمهوری، این همکاری مشترک برای نخستین بار نگاهی را در جهت بستر‏سازی و شکل‎گیری مراکز نوآوری و خانه‏ های خلاق مهارتی ایجاد خواهد نمود.
گام نخست اجرای تفاهم‏نامه همکاری مشترک، با همکاری در چارچوب ایجاد و شکل‏گیری فاز اول «مجتمع فناوری و نوآوری مهارت محور» در مرکز تربیت مربی و پژوهش‏های فنی و حرفه ‏ای واقع در کرج با استفاده از ظرفیت‏های شتابدهنده‏های تخصصی جهت راهبری و توسعه برنامه‏ های محتوایی در دست اجرا قرار دارد.
منبع:

1401/05/08
19:20:28
0.0 / 5
543
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
هوا فضا هوافضا