هوافضا- علوم هوایی
توسط فناوران كشور انجام شد؛

ایجاد سد حفاظتی پیشگیری از نفوذ به اطلاعات سازمانی با نرم افزار ایرانی

ایجاد سد حفاظتی پیشگیری از نفوذ به اطلاعات سازمانی با نرم افزار ایرانی

به منظور محافظت از اطلاعات در مقابل هکرها و باج افزارها، یکی از شرکتهای فناور نرم افزار محافظتی را عرضه کرد که می تواند با ایجاد لایه های محافظتی، سد محکمی در مقابل نفوذ، ایجاد نماید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، علی رفیعی فرد، عضو هیات مدیره این شرکت فناور ضمن اشاره به عرضه نرم افزار در این شرکت، اظهار داشت: این نرم افزار در زمینه محافظت از اطلاعات سازمانی به کار می رود و همچون سایر نرم افزارهای حفاظتی به آسانی از بین نمی رود و نمی توان آنرا از مدار خارج کرد.
وی با اشاره به اینکه باج افزارها با استفاده از تکنیک های مختلفی حافظه های جانبی را آلوده کرده و می توانند به سیستم هدف راه یابند، افزود: باج افزارها بعد از ورود به سیستم قربانی عمدتا آغاز به وارسی کل منابع متصل به سیستم شامل هارد دیسک، حافظه های جانبی، پوشه های ارسال شده و سایر اطلاعات می کنند و پس از انتخاب حیاتی ترین فایل های کاربر به سرعت مبادرت به رمزنگاری اطلاعات موجود می کنند. در همین زمینه با استفاده از این نرم افزار میتوان محل اطلاعات مهم را مشخص کرد و برای آن حدنگاری کرد تا به صورت ویژه از آن قسمت از سرور محافظت گردد.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، رفیعی فرد با اشاره به اینکه حفاظت در مقابل باج افزارها، هکرها و مخربین از مأموریت های این نرم افزار است و اجازه نفوذ یا تخریب یا سرقت اطلاعات نمی دهد، افزود: نرم افزار طراحی شده معمولاً بعنوان یک قابلیت در بعضی آنتی ویروس ها وجود دارد که به آسانی دور زده می شود یا به وسیله باج افزار از بین می رود و به همین علت بر آن شدیم تا در ساختاری مجزا این نرم افزار حفاظتی را طراحی نماییم تا اطلاعات با دقت بیشتری محافظت گردد.
به نقل از ایشان، امکان سفارشی سازی این محصول بر مبنای نیاز مشتری، قابلیت انعطاف پذیری و سازگاری با انواع نرم افزارهای موجود در سرور، تشخیص تهدیدات صرفاً بر مبنای تحلیل رفتار باج افزارها و تضمین عدم نفوذ باج افزارها به سرور از خصوصیت های این نرم افزار است.
منبع:

1401/05/14
13:49:49
0.0 / 5
650
تگهای خبر: سیستم , طراحی , نرم افزار
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا