هوافضا- علوم هوا فضا
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان:

تصویب کلیات طرح تامین مسکن نخبگان

تصویب کلیات طرح تامین مسکن نخبگان

به گزارش هوا فضا، قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از تصویب کلیات طرح تامین مسکن نخبگان در جلسه هیأت امنای این بنیاد آگاهی داد و اظهار داشت: جزییات این طرح بعد از نهایی شدن اطلاع رسانی می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از بنیاد ملی نخبگان، ناصر باقری مقدم، حمایت های زیرساختی در تامین شغل و مسکن برای نخبگان و استعدادهای برتر را از فاکتورهای مهم جلوگیری از خروج نخبگان از کشور دانست و اضافه کرد: تامین مسکن نخبگان همچون موارد حمایتی است که در بنیاد ملی نخبگان درحال پیگیری است.
وی تصریح کرد: کلیات طرح تامین مسکن نخبگان در جلسه اخیر هیأت امنای این بنیاد با حضور رییس جمهور به تصویب رسید و جزییات این طرح بعد از تصویب نهایی اجرا و اطلاع رسانی می شود.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان درمورد مصوبه جذب نخبگان و استعدادهای برتر در دستگاه های اجرائی کشور هم اظهار داشت: موضوع جذب نخبگان در دستگاه های اجرائی با جدیت با همکاری سازمان اداری استخدامی کشور درحال پیگیری است.
باقری مقدم در عین حال اشاره کرد: البته در ایجاد زمینه های اشتغال زایی نیز نباید از این نکته غفلت کرد که با آنکه داشتن شغل مناسب از مهم ترین دغدغه های نخبگان است اما آنها می خواهند در اجتماع اثرگذار باشند نه این که به هر شغلی بپردازند.
وی افزود: این بنیاد در یک تقسیم بندی کلی چند دسته برنامه حمایتی را بصورت موازی پیش می برد که به بحث ماندگاری نخبگان کمک می نماید.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با یادآوری این که بنیاد ملی نخبگان بدنبال ایجاد عوامل انگیزشی برای استعدادهای برتر و نخبگان است، طرح هسته های مساله محور احمدی روشن را از آن جمله خواند.
وی اضافه کرد: این طرح نخبگان را درگیر مسائل کشور کرده و حس اثرگذاری را در آنها تقویت می کند.
حمایت از برگزیدگان المپیادی و نفرات برتر کنکور در دستور کار بنیاد ملی نخبگان
باقری مقدم از دیگر برنامه های حمایتی بنیاد ملی نخبگان را پشتیبانی از برگزیدگان المپیادهای علمی و نفرات برتر کنکور سراسری عنوان نمود که در قالب طرحی ویژه از تحصیل آنها تا مقطع دکتری در رشته های اولویت دار کشور، حمایت می شود و بعد از آن، بحث اشتغال آنها به عنوان هیات علمی نیز مورد پشتیبانی قرار می گیرد.
وی در مورد میزان تأثیرگذاری این طرح ها بر حفظ نخبگان در کشور گفت: تمامی این فعالیت و طرح ها بر طبق مطالعات، اجرائی شده، در حقیقت بوسیله مصاحبه هایی که با نخبگان داشتیم به این نیازها رسیدیم و با اولویت بندی موارد، تقسیم بندی ها شکل گرفت.
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با یادآوری این که امروزه استکبار از راه های متفاوت خصوصاً بوسیله رسانه روی جذب نخبگان و استعدادهای برتر ایران تمرکز کرده است، اشاره کرد: مدیریت فضای رسانه یکی از موارد مهمی است که حاکمیت باید بر آن اهتمام داشته باشد چونکه امروز دشمن در فضای مجازی به شدت دست به کار شده است و اهتمام دارد فضای سیاه از کشور و آینده ایران نمایش دهد که دراین زمینه بدنبال برنامه هایی هستیم که به کمک رسانه ها با اطلاع رسانی مناسب از این فضا خارج شویم.
باقری مقدم در ادامه اهمیت حوزه علوم انسانی و علوم پایه را اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر کشفیات و موارد بسیار مهمی که در دنیا شاهد می باشیم ریشه در علوم پایه دارد؛ درمورد علوم انسانی نیز زمانی که می گوئیم علوم انسانی، منظور پرداختن به رشته هایی مانند جامعه شناسی و فلسفه است که نقش جریان سازی را ایفا می کند.
وی اضافه کرد: برمبنای تأکیدات رهبر معظم انقلاب، نخبگان باید روی علومی تمرکز کنند که جنبه تمدن سازی برای کشور داشته باشد و به همین سبب برنامه های ویژه ای برای حوزه علوم انسانی برنامه ریزی کردیم که مورد تأیید رییس جمهور نیز قرار گرفته است.
این مسؤول در بنیاد ملی نخبگان به استفاده از ظرفیت های خیرین و موقوفات برای پشتیبانی از نخبگان نیز اشاره نمود و گفت: بر طبق مصوبه هیأت امنا بنا شد که از ظرفیت خیرین و توان مشارکت اجتماعی بنگاه های بزرگ اجتماعی در کشور برای تامین منابع برنامه های بنیاد نخبگان استفاده نمائیم و همین طور تعریف نخبگی را در سایر حوزه ها گسترش دهیم.

1401/06/24
12:34:08
0.0 / 5
591
تگهای خبر: دستگاه , فضای مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا