هوافضا- علوم هوایی
دستاورد جدید محققان كشور در عرصه درمان كووید ۱۹؛

نتایج مثبت کارآزمایی بالینی پودر غذایی تولیدشده در درمان بیماران کرونایی با درگیری ۷۰ درصد ریه

نتایج مثبت کارآزمایی بالینی پودر غذایی تولیدشده در درمان بیماران کرونایی با درگیری ۷۰ درصد ریه

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، محققان کشور پودر غذایی تقویت کننده سیستم های بدن با فرآوری غلات را به جامعه پزشکی معرفی کردند که نتایج مطالعات کارآزمایی های بالینی آن نشان داده است در درمان بیماران مبتلا به کرونا با درگیری ۷۰ تا ۹۰ درصد ریه مؤثر بوده است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مقالات یک پژوهشگر ایرانی که بر مبنای اختراع "پودر غذایی تقویت کننده سیستم های بدن با فرآوری غلات" به شماره ثبت اختراع ۹۹۱۷۲، در داخل کشور و انجام کارآزمایی های بالینی در بیمارستان های سینای همدان و امام خمینی تهران تدوین شده اند، مورد توجه مجله های معتبر علمی خارجی قرار گرفت.
عارف خلخالی، مخترع این مکمل غذایی در گفتگو با ایسنا، در این باره توضیح داد: مجله ISI مرزهای ایمونولوژی (Frontiers in Immunology) که دارای رتبه Q1 و ضریب تأثیر (Impact Factor) ۹ است، بعنوان مجله ای معتبر در بحث ایمونولوژی در جهان مطرح است، به انتشار این مقاله با مبحث "اثربخشی سپر زیستی تغذیه ای (NUTRITION Bio Shield (NBS)) در بهبود بیماری کرونا و رفع التهابات ناشی از آن" پرداخت.
وی افزود: در این مقاله که بر مبنای کارآزمایی بالینی انجام شده توسط تیم پزشکی بیمارستان "سینا"ی همدان تدوین شده، بر نتایج مثبت مصرف این پودر غذایی بر کاهش التهابات دستگاههای تنفسی بیماران کرونایی و هم کاهش آنزیم های کبدی و قلبی تاکید شده و افزایش دو و نیم برابری تعداد لنفوسیت ها را در بدن بیماران کرونایی مصرف کننده نسبت به نمونه شاهد به اثبات رسانده است.
خلخالی خاطرنشان کرد: همینطور در کارآزمایی بالینی دیگری که در بیمارستان امام خمینی تهران در مورد اثرگذاری سپر زیستی تغذیه ای (NUTRITION Bio Shield (NBS)) بر بیماران شدید کرونایی انجام شد، نتایج قابل توجهی به دست آمد که همچون آن میتوان به کاهش چشم گیر التهابات بیماران کرونایی با درگیری ۷۰ تا ۹۰ درصد ریه اشاره نمود.
به قول مجری طرح، کاهش ۵۰ درصدی مرگ و میر بیماران مصرف کننده این پودر غذایی نسبت به نمونه شاهد از دیگر دستاوردهای این پروژه تحقیقاتی به حساب می آید.
مقاله در ارتباط با نتایج این کارآزمایی بالینی هم در مجله ISI میکروبیال پاتوژنزیز (Microbial Pathogenesis)، دارای رتبه Q2 و ضریب تأثیر ۴ که توسط انتشارات ELSEVIER چاپ می شود، پذیرش شده که بزودی منتشر خواهد شد.
خلخالی تصریح کرد: در مورد اثرگذاری اختراع «پودر غذایی تقویت کننده سیستم های بدن با فرآوری غلات (NBS)» بر درمان سایر بیماری ها، حدود ۱۰ مقاله دیگر در مجلات معتبر بین المللی چاپ و انتشار یافته است.
منبع:

1401/07/07
12:41:48
0.0 / 5
443
تگهای خبر: دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا