هوافضا- علوم هوایی

نظر مساعد نمایندگان مجلس در رابطه با دستاوردهای فناورانه نظام سلامت

نظر مساعد نمایندگان مجلس در رابطه با دستاوردهای فناورانه نظام سلامت

به گزارش هوا فضا، رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: در نمایشگاه توانمندی های نظام سلامت در مجلس شورای اسلامی، ۶۹ محصول دانش بنیان سلامت محور به معرض نمایش گذاشته شدند که نمایندگان مجلس نظر مساعدی در رابطه با این دستاوردهای فناورانه نظام سلامت داشتند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا بنفشه ضمن اشاره به نمایشگاه دستاوردها و فناوری های نظام سلامت که در محل نمایشگاه دائمی مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار نمود: در مدت چهار روز برگزاری این رویداد شاهد استقبال نمایندگان مجلس شورای اسلامی از دستاوردها و توانمندی های فناورانه حوزه سلامت بودیم. بازدیدکنندگان ضمن اعلام پشتیبانی از تولید و عرضه این محصولات به بازارهای مصرف، نظرات مساعدی جهت گسترش و رشد شرکتهای دانش بنیان حوزه سلامت ابراز داشتند.
دکتر بنفشه در مورد جزئیات برگزاری این نمایشگاه، اظهار داشت: در نمایشگاه توانمندی های نظام سلامت در مجلس شورای اسلامی ۶۹ محصول دانش بنیان سلامت محور که در مراکز رشد و پارک های علم و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی تولید و تجاری سازی شده اند، به معرض نمایش گذاشته شده است.
به نقل از روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی ضمن اشاره به محدودیت ها و دستورالعمل های فضای نمایشگاهی که در مجلس شورای اسلامی در اختیار معاونت تحقیقات و فناوری جهت عرضه و عرضه محصولات گذاشته شده بود، اظهار داشت: بالغ بر ۹۰ محصول دیگر همچون دستگاه سنگ شکن برون تنی، دستگاه Micro Injection، دستگاه تولید سرم شست و شوی پرتابل، دستگاه اکسیژن ساز، داروهای شیمی درمانی و مواد غذایی فراسودمند، مواد اولیه دارویی به علت رعایت پروتکلهای مجلس شورای اسلامی امکان حضور در نمایشگاه را نداشتند.
رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت اعلام نمود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور به صورت ویژه طرح های فناورانه محصول محور را با هدف پشتیبانی از تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین مورد حمایت قرار می دهد.
نمایشگاه دستاوردها و فناوری های نظام سلامت از روز یکشنبه، ۲۲ آبان ماه تا امروز چهارشنبه، ۲۵ آبان ماه به منظور عرضه اطلاعاتی پیرامون دستاوردهای شرکتهای حاضر به نمایندگان مجلس در محل نمایشگاه دائمی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
منبع:

1401/08/26
12:18:43
0.0 / 5
418
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا