علوم هوا فضا

دانشگاه امیرکبیر میزبان کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات

دانشگاه امیرکبیر میزبان کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات

به گزارش هوا فضا، دوازدهمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات ۲۳ تا ۲۴ آذرماه جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دوازدهمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات (ISAV2022) با همکاری انجمن آکوستیک و ارتعاشات ایران و دانشگاه صنعتی امیرکبیر از ۲۳ تا ۲۴ آذرماه سالجاری در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.
دکتر عبدالرضا اوحدی، دبیر دوازدهمین کنفرانس بین المللی آکوستیک و ارتعاشات اظهار داشت: برگزاری چنین رویدادهایی، بستر و فرصت مناسبی را برای اجتماع مجرب ترین اساتید، پژوهشگران، دانشجویان و صنعتگران داخلی و خارجی جهت تبادل آخرین دستاوردهای علمی و صنعتی در شاخه های مختلف حوزه آکوستیک و ارتعاشات فراهم می آورد.
وی ادامه داد: انجمن علمی آکوستیک و ارتعاشات ایران به عنوان یکی از انجمن های با رتبه ممتاز حوزه فنی مهندسی کشور طی ۱۱سال اخیر تلاش در ترویج و توسعه این حوزه بین رشته ای داشته است.
به قول دبیر کنفرانس، محورهای این کنفرانس شامل «آزمون های شوک و ارتعاش، آکوستیک در معماری، آکوستیک در موسیقی، آکوستیک زیر آب، آلودگی صوتی، پایش وضعیت ارتعاش و صوت، پردازش سیگنال در آکوستیک، تحلیل سیگنال های گفتاری، دینامیک خودرو، دینامیک سازه، دینامیک سازه های عمران، شناسایی سامانه ها و سازه های مکانیکی، فیزیک صوت، کنترل نوفه و ارتعاش، ماشین آلات دوار، مهندسی آکوستیک، نوفه و ارتعاشات ریلی، واکنش انسان به صوت و ارتعاش، تجربه صنعتی و مطالعه موردی (صنایع پتروشیمی، خودرو و ریلی، دفاعی، معدنی، نفت و گاز، نیروگاه، هوافضا و...)» است.
به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر اوحدی تصریح کرد: برگزاری نشست های تخصصی و عرضه مقالات، عرضه سخنرانی های کلیدی و مدعو، عرضه کارگاه های آموزشی تخصصی در حوزه آکوستیک و ارتعاشات، برگزاری نمایشگاه تخصصی، برگزاری مسابقه دانشجویی، برگزاری پنل تخصصی با عنوان NVH خودرو های الکتریکی و چالش های پیش رو، انتخاب محقق برگزیده و مهندس برجسته در حوزه آکوستیک و ارتعاشات و اهدای جایزه، انتخاب رساله/پایان نامه برتر در زمینه تخصصی آکوستیک و ارتعاشات در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری و اهدای جایزه، اهدای جایزه دکتر حمید احمدیان به مقاله منتخب در حوزه ارتعاشات و آکوستیک تجربی از برنامه های این کنفرانس به حساب می آید.
عضو هیات علمی دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه امیرکبیر خاطرنشان کرد: از ۱۲۸ مقاله دریافتی دبیرخانه کنفرانس، ۱۰۹ مقاله مورد تایید قرار گرفت که از این تعداد ۹۴ مقاله به صورت شفاهی و ۱۵ مقاله در چارچوب پوستر عرضه می شود.
منبع:

1401/09/15
12:54:05
0.0 / 5
618
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا