هوافضا- علوم هوا فضا
در گفت وگو با هوا فضا اعلام شد

رشد ۵ برابری درآمد شرکت های دانش بنیان

رشد ۵ برابری درآمد شرکت های دانش بنیان

به گزارش هوا فضا، مدیر کارگزار اعتبارسنجی صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: طی سالهای اخیر بصورت میانگین سالانه هزار شرکت به جمع دانش بنیان ها اضافه شده اند. علاوه بر این، درآمد شرکت های دانش بنیان از سال 96 از حدود 40 هزار میلیارد تومان به 198 میلیارد تومان رسیده است که این امر به مفهوم رشد 5 برابری درآمد شرکت های دانش بنیان است.


مصطفی عرب، کارشناس ارشد زیست بوم دانش بنیان در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: با وجود وجود اطلاعات کلان، تصمیم سازی ها و سیاست گذاری ها در کشور عموما در قالب شورایی و نظام خبرگانی صورت می گیرد و تهیه گزارش های تحلیلی در زمینه دانش بنیان ها می تواند به تصمیم گیری سیاستگذاران این حوزه و تبیین جایگاه اقتصاد دانش بنیان نزد نخبگان و فعالان این حوزه در کشور کمک به سزایی کند.
وی افزود: بر همین اساس، نسبت به ایجاد نظام اطلاعاتی جامعی اقدام کردیم و در این جهت از سال ۹۷ تهیه گزارش های مربوط به شرکت های دانش بنیان را در دستور کار قرار دادیم و در آن به تحلیل زیست بوم شرکت دانش بنیان پرداختیم.
مدیر کارگزار اعتبارسنجی صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به تعدادی از محتوای گزارش های تهیه شده، اظهار داشت: برمبنای اطلاعات به دست آمده زیست بوم فناوری کشور از سال ۹۰ بصورت پر شتابی توسعه داده شده است، به عنوان نمونه نیمی از شرکت های دانش بنیان پس از سال ۱۳۹۲ تاسیس شده اند و در سالهای اخیر تعداد شرکت های دانش بنیان از حدود یک هزار و ۵۰۰ مورد به حدود ۷ هزار و ۵۰۰ شرکت رسیده است.
وی با اعلان اینکه در سالهای اخیر بطور متوسط هزار شرکت به جمع دانش بنیان ها اضافه شده اند، اشاره کرد: درآمد شرکت های دانش بنیان نیز از سال ۹۶ از حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان به ۱۹۸ میلیارد تومان رسیده است که این امر به مفهوم رشد ۵ برابری درآمد شرکت های دانش بنیان است.
عرب با اعلان اینکه ۲۲ درصد از اعضای هیئت مدیره و ۱۲ درصد از مدیران عامل شرکت های دانش بنیان را زنان می سازند، افزود: برمبنای آمارها در آخر سال ۱۴۰۰ حدود ۲۷۵ هزار نفر در شرکت های دانش بنیان فعالیت داشتند و این آمار نسبت به ابتدای سال ۹۹ رشد ۲۰ درصدی داشته است.
به گفته ی ایشان، این امر نشان میدهد تعداد قابل توجهی از فعالان و نخبگان در بدنه شرکت های دانش بنیان فعالیت می نمایند.1401/09/19
15:44:41
0.0 / 5
771
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا