هوافضا- علوم هوایی
با استفاده از دوربین دارك انرژی ؛

3 و سه دهم میلیارد شی آسمانی در یک تحقیق ستاره شناسی آشکار شد

3 و سه دهم میلیارد شی آسمانی در یک تحقیق ستاره شناسی آشکار شد

هوا فضا: یک تحقیق جدید از صفحه کهکشان راه شیری 3.32 میلیارد جرم کیهانی را با جزئیاتی دقیق نشان داده است. چنین صفحه ای در حقیقت از وسط قرص کهکشان می گذرد.


به گزارش هوا فضا به نقل از مهر، این کاتالوگ عظیم از اجرام آسمانی احتمالاً در نوع خود بزرگترین بشمار می رود و بر طبق داده های دوربین «دارک انرژی» در رصد خانه Cerro Tololo در شیلی تنظیم شده است. بنیاد ملی علوم آمریکا این رصد خانه را کنترل می کند.
دبورا فیشر مدیر بخش علوم ستاره شناسی در این بنیاد می گوید: تصاویری از بیش از ۳ میلیارد نفر تصور کنید که هر فرد بطور کامل قابل شناسایی است. ستاره شناسان در دهه های آینده این تصویر دقیق از بیش از ۳ میلیارد ستاره در صفحه کهکشان راه شیری را به دقت بررسی خواهند کرد. صفحه کهکشان راه شیری مملو از صدها میلیارد ستاره، مناطق عظیم تولد آنها و ابرهای بزرگ پر از گرد و غبار است. دسته بندی این اشیا آسمانی کار سنگینی است. البته این دومین باری است که بررسی داده های دوربین مذکور به نام EDCaPS2 منتشر می شود. پژوهشگران از دوربین «دارک انرژی» برای رصد کهکشان راه شیری در طول موج نور قابل مشاهده و نزدیک مادون سرخ استفاده کردند. این روند منطقه ای از کهکشان را با دقت بالا آشکار کرد. البته تهیه کاتالوگ مذکور ۲ سال طول کشید و دوربین دارک انرژی بیش از ۱۰ ترابایت داده ساخته است. اندرو سایجاری محقق ارشد پژوهش هنگام اعلام نتایج جدید اظهار داشت: یکی از دلیلهای اصلی موفقیت DECaPS2 این است که ما به منطقه ای با تراکم زیاد از ستارگان اشاره کردیم و مراقب شناسایی منابعی بودیم که حدودا روی هم ظاهر می شوند. با انجام این کار توانستیم بزرگترین کاتالوگ از یک دوربین را (از لحاظ تعداد اشیای رصد شده) را ایجاد نماییم. بخش اعظم ستارگان و غبار در کهکشان راه شیری در صفحه کهکشانی آن واقع شده که به شکل یک نوار درخشان در مرکز تصاویر جدیدا منتشر شده دیده می شود.


منبع:

1401/11/01
12:12:11
0.0 / 5
448
تگهای خبر: دوربین , ناسا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا