هوافضا- علوم هوایی
دبیر ستاد نقشه علمی :

گردش مالی سلول های بنیادی در ۲۰۲۹ به ۱۵۳بیلیون دلار می رسد

گردش مالی سلول های بنیادی در ۲۰۲۹ به ۱۵۳بیلیون دلار می رسد

به گزارش هوا فضا، دبیر ستاد تقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: گردش مالی که برای آن در سال 2029 پیش بینی می شود، 153 بیلیون دلار استبه گزارش هوا فضا به نقل از مهر، منصور کبگانیان در درحاشیه یکصدو شصت و نهمین جلسه شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور با ارائه گزارشی از جلسه اضافه کرد: بخش دوم جلسه درباره ی سند سلول های بنیادی بود این رشته، یک زمینه بسیار رشد کننده در سطح جهان است و در سطح جهانی سرمایه گذاری در سال ۲۰۲۱، دراین زمینه ۲/۷ بیلیون دلار بوده است.
وی اضافه کرد: گردش مالی که برای آن در سال ۲۰۲۹ پیش بینی می شود، ۱۵۳ بیلیون دلار است که در کشور ما خوشبختانه رشد خوبی داشته است.
دبیر ستاد نقشه علمی کشور افزود: چون سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بوده وضعیت پیشرفت آن نیز در ستاد نقشه جامع علمی کشور رصد می شود و پیش بینی اعضای ستاد این است که پزشکی آینده بیشتر بر محوریت سلول های بنیادین است و بجای استفاده از داروهای مختلف، راهکار بسیاری از بیماریها در خلقت سلول توسط خداوند باری تعالی است.
دبیرستاد نقشه جامع علمی کشور افزود: کشورما در محصولات تایید شده سلول های بنیادی در سطح جهان رتبه ششم را دارد و هم اکنون ما دراین زمینه ۶ محصول داریم که از سازمان غذا و دارو تایدیه خودرا دریافت کرده اند.
وی اضافه کرد: ۱۳ محصول دیگر سلول های بنیادی در نوبت تایید هستند و همچین اهداف سند سلول های بنیادی بسیار گوناگون است که همه رصد می شود و هم اکنون بیش از ۲۰۰ شرکت دانش بنیان دراین زمینه فعال می باشند.


منبع:

1401/11/09
12:23:42
0.0 / 5
451
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا