هوافضا- علوم هوایی

تجلیل از برگزیدگان ۳ جشنواره خوارزمی با حضور رئیس جمهوری

تجلیل از برگزیدگان ۳ جشنواره خوارزمی با حضور رئیس جمهوری

به گزارش هوا فضا، سالن همایش های صدا و سیما امروز میزبان برگزیدگان ۳ جشنواره فناوری است و مقرر است با حضور رئیس جمهوری از برگزیدگان ۳ رویداد خوارزمی تجلیل به عمل آید.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، امروز همزمان با برگزاری سی و ششمین دوره جشنواره خوارزمی، از برگزیدگان جشنواره جوان خوارزمی هم تقدیر می شود.
در این دوره جشنواره نوآوری و فناوری هم اضافه شده که تقدیر از برگزیدگان این جشنواره هم از دیگر برنامه های این رویداد به حساب می آید.
جشنواره بین المللی خوارزمی رویدادی برای شناسایی و معرفی طرح های برتر ملی و قدردانی از دانشمندان، پژوهشگران و نوآورانی است که با دانش و نوآفرینی های ذهنی و عملی خود دنیای پرتلاطم امروز را به محلی روشن تر و امن تر می برند.
این جشنواره که بنیان آن در سال ۱۳۶۶ بنا نهاده شد، یکی از باسابقه ترین جشنواره های علمی کشور به حساب می آید و نخستین دوره آن در سال ۱۳۶۶ با عرضه طرح های ملی برگزار شد و در پنجمین دوره در سال ۱۳۷۰ با شرکت طرح های ملی و بین المللی برگزار شد و از دوره سیزدهم که در سال ۱۳۷۸ بوده است، علاوه بر طرح های ملی و بین المللی طرح های ایرانی ها مقیم خارج هم به آن افزوده شد.

امروز سه شنبه ۹ اسفند ماه سی و ششمین دوره از جشنواره بین المللی خوارزمی، با حضور رئیس جمهوری برگزار می گردد. فراخوان این جشنواره در ۱۸ گروه تخصصی در خرداد ماه سالجاری منتشر گردید.
برگزیدگان این دوره از جشنواره در قسمت (طرح های توسعه ای) و ( پژوهش های بنیادی) هستند.
در این مراسم مقرر است در قسمت طرح های توسعه ای یک برگزیده در حوزه تخصصی مهندسی برق و یک برگزیده در گروه کامپیوتر و هوافضا مورد تقدیر قرار گیرند.
در قسمت پژوهش های بنیادی هم یک ایرانی مقیم سوئد در گروه تخصصی زیست فناوری، یک برگزیده ایرانی مقیم چین در گروه تخصصی نانو و برگزیده ایرانی مقیم چین در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی های نو مورد تقدیر قرار می گیرند.
جشنواره جوان خوارزمی
بیست و چهارمین جشنواره جوان خوارزمی هم از دیگر بخش های رویداد امروز ۹ اسفند است که فراخوان آن در فروردین ماه منتشر گردید. طرح های ارسالی به این جشنواره در ۱۶ گروه تخصصی مورد بررسی قرار گرفتند.
در این دوره از جشنواره در دو بخش طرح های کاربردی و پژوهش های بنیادی ۴ برگزیده انتخاب شدند.
در گروه تخصصی مهندسی مکانیک ۲ برگزیده و در گروه تخصصی مواد، متالورژی و انرژی های نو در زیرمجموعه بخش طرح های کاربردی یک برگزیده انتخاب شده است.
جشنواره نوآوری
برگزاری جشنواره نوآوری و فناوری خوارزمی از دیگر فعالیتهای سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران است که نخستین جشنواره نوآوری و فناوری همزمان با جشنواره بین المللی خوارزمی و جوان خوارزمی برگزار می گردد. در این جشنواره ۴ طرح توسط هیات داوران برگزیده شدند.
دوطرح برگزیده در گروه تخصصی مهندسی مکانیک، یک طرح در گروه تخصصی مهندسی برق و کامپیوتر و یک طرح در گروه تخصصی فناوری نانو است.
نخستین جشنواره نوآوری و فناوری هم سال جاری به برنامه های تجلیل از فناوران اضافه شده است.
1401/12/10
08:16:50
0.0 / 5
357
تگهای خبر: فناوری , ناسا , هوافضا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا