هوافضا- علوم هوا فضا

دانشگاه امیرکبیر میزبان کنفرانس بین المللی مهندسی برق

دانشگاه امیرکبیر میزبان کنفرانس بین المللی مهندسی برق

هوا فضا: سی و یکمین کنفرانس بین المللی مهندسی برق از 18 تا 21 اردیبهشت ماه جاری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام می شود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر مسعود شفیعی، رییس سی و یکمین کنفرانس و دبیر کمیته دائمی کنفرانس بین المللی مهندسی برق با بیان این خبر اظهار داشت: سی و یکمین کنفرانس بین المللی برق با همکاری انجمن علوم مهندسی برق ایران و دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می گردد.

وی ادامه داد: آیین شروع به کار رسمی این کنفرانس روز ۱۹ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد؛ از برنامه های جانبی این کنفرانس می توان به برگزاری ۴۰ کارگاه آموزشی در روز ۱۸ اردیبهشت ماه اشاره نمود.

دکتر شفیعی تعداد مقاله های ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس را بیش از ۵۰۰ مقاله اعلام نمود و اظهار داشت: حدود ۲۷۰ مقاله بصورت شفاهی در ۶۰ نشست تخصصی ارائه خواهد شد. در سه دوره پیشین این کنفرانس به سبب شرایط کرونا ارائه مقاله ها بصورت غیر حضوری در بستر فضای مجازی یا نیمه حضوری انجام شد.

رییس سی و یکمین کنفرانس بین المللی برق اضافه کرد: برگزاری سه میزگرد با موضوع های جایگاه سیاستگذاری در برخورد با ناترازی انرژی، آموزش عالی و تنگناها و نقش خدمات مبتنی بر هوش مصنوعی در کسب وکارها و ارائه ۶ سخنرانی کلیدی توسط استادان برجسته داخلی و خارجی از دیگر برنامه های این کنفرانس است.

دبیر کمیته دائمی کنفرانس بین المللی مهندسی برق اشاره کرد: همین طور در آیین شروع به کار کنفرانس برای دومین سال متوالی جایزه رساله برتر مهندسی برق و فناوری ارتباطات با همراهی مرکز تحقیق و توسعه همراه اول اهدا خواهد شد.

وی اشاره کرد: کنفرانس مهندسی برق در سالهای قبل به نشاط علمی کشور در زمینه موثر مهندسی برق کمک های شایانی کرده است و مشکلات دانشجویان و استادان را در نیاز به ارائه مقاله در کنفرانس های خارج از کشور برطرف کرده است.

وی تصریح کرد: این کنفرانس که همیشه مورد توجه مراکز مهم علمی و دانشگاهی کشور قرار داشته است، از دو دوره قبل همکاری هایی را در قالب صنعت و دانشگاه ها در زمینه های مختلف آغاز نموده است که تعدای از این پروژه ها درحال کسب نتایج نهایی است.

شفیعی، بهبود ساختارها و تدوین شیوه نامه های مختلف برای استانداردسازی برگزاری کنفرانس و یکسان سازی شیوه های بررسی علمی مقاله های ارسال شده را از تغییرات مهم این کنفرانس دانست و اظهار داشت: از توان تمام جامعه علمی و دانشگاهی کشور در برگزاری هر یک از دوره های کنفرانس استفاده می شود.

وی تصریح کرد: استفاده از سایت دائمی کنفرانس در تمام دوره های پیش به مستندسازی قابل دسترسی مقاله های کنفرانس کمک خواهدنمود و زمینه استفاده از مقاله های ارائه شده در هر کنفرانس را برای پژوهشگران این حوزه فراهم می آورد.

دبیر کمیته دائمی کنفرانس بین المللی مهندسی برق همین طور اظهار داشت: با عادی شدن شرایط برگزاری، در دوره های بعدی ارائه مقاله به شکل پوستر هم در دستور کار قرار خواهد گرفت تا برگزار کننده ها بتوانند تعداد بیشتری از مقاله های ارسال شده را پذیرش کنند و زمینه ارائه آنها را فراهم آورند.

به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی مهندسی برق در روز ۱۹ اردیبهشت ماه سال جاری در محل سالن آمفی تئاتر استاد ادیبی دانشکده مهندسی برق دانشگاه صنعتی امیرکبیر انجام خواهد شد. در کنار این کنفرانس نمایشگاه دستاوردهای تحقیقاتی و فناوری با حضور ۲۰ شرکت از شرکت های فعال و بزرگ تشکیل می شود.

منبع:

1402/02/16
13:06:30
0.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لینک دوستان هوا فضا
هوا فضا هوافضا