علوم هوا فضا

همکاری سازمان پژوهش های علمی وصنعتی در راه اندازی موزه و نمایشگاه فناوری

همکاری سازمان پژوهش های علمی وصنعتی در راه اندازی موزه و نمایشگاه فناوری

به گزارش هوا فضا، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران از همکاری این سازمان در ایجاد نمایشگاه و موزه فناوری اطلاع داد.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر حسن زمانیان امروز در مراسم امضای تفاهمنامه سه جانبه معاونت فناوری و نوآوری وزارت علوم، سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران و موزه ملی علوم و فناوری ضمن اشاره به اهمیت نقش فناوری، اظهار داشت: این موزه ها به منظور نگهداشت و نمایش دستاوردهای فناورانه کشور کاربرد دارند و وجود آنها در کشور واجب است.
زمانیان ضمن اشاره به سابقه دانشمندان ایرانی در عرضه اختراعات و نوآوری ها، اظهار نمود: جمع آوری این دستاوردها می تواند نسل جوان را با حرکت های علمی کشور آشنا کند.
وی تصریح کرد: کشور ما در علم و فناوری سرآمد بوده است، اما در فناوری پس از انقلاب دستاوردهای زیادی داشتیم و از ۱۰ سال قبل توسعه فناوری در کشور شدت گرفته است و بر این اساس در وزارت علوم معاونت فناوری پیشنهاد و تاسیس شده است.
وی افزود: در این راه به ایجاد نمایشگاه نیاز داریم تا دستاوردها را به جامعه معرفی نماییم.
زمانیان اضافه کرد: در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قصد داشتیم نمایشگاه دائم برای دستاوردهای فناوران سازمان تاسیس نماییم که این اقدام فقط نمایش بخشی از فعالیتهای وزارت علوم بود و نمایشگاه از مجموعه فناوری های در رابطه با وزارت علوم بهتر است.
به نقل از ایشان، این سازمان با امضای این تفاهمنامه سه جانبه در ایجاد موزه و نمایشگاه فناوری همکاری خواهد داشت.
وی افزود: سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران در هر بخشی که لازم باشد، آماده همکاری جهت راه اندازی موزه و نمایشگاه است.1402/02/18
14:25:06
0.0 / 5
333
تگهای خبر: فناوری , نمایشگاه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا