هوافضا- علوم هوا فضا

حمایت صندوق نوآوری از حضور دانش بنیان ها در ۳۱۵ نمایشگاه خارجی

حمایت صندوق نوآوری از حضور دانش بنیان ها در ۳۱۵ نمایشگاه خارجی

به گزارش هوا فضا، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی اظهار داشت: صندوق نوآوری در راستای توسعه بازارهای صادراتی شرکتهای دانش بنیان از حضور این شرکت ها در ۲۶۰ نمایشگاه داخلی و ۳۱۵ نمایشگاه خارجی به صورت بلاعوض حمایت می کند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، دکتر محمدصادق خیاطیان امروز در جریان بازدید از پاویون شرکتهای دانش بنیان در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت مالی (بانک، بیمه و بورس) در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز نفوذ فناوری و نوآوری در فعالیتهای مالی، یکی از مظاهر توانایی شرکتهای دانش بنیان است، اظهار داشت: تاثیری که امروز محصولات فناورانه شرکتهای دانش بنیان بر صنعت مالی کشور گذاشته اند، به حدی رسیده است که مردم به خوبی آنرا لمس کرده اند. برای نمونه فعالیت بانکداری الکترونیک و بیمه به کمک ابزار دانش بنیان اتفاقی است که توانسته فعالیت مردم در شبکه بانکی و بیمه ای کشور را تسهیل کند.
وی صنعت مالی را صنعتی بسیار بزرگ و شناخته شده در دنیا توصیف کرد و اضافه کرد: امروز نفوذ فناوری در این صنعت سبب کاهش هزینه ها، افزایش دقت و در یک کلام سبب افزایش بسیار بالای بهره وری شده و از طرفی شفافیت بالایی که نفوذ فناوری در فرآیندهای مالی پدید آورده، اقبال خیلی از کشورها به حوزه فناوری های مالی را سبب شده است.
خیاطیان ضمن اشاره به عرضه فناوری های پیشرفته در این عرصه، نمونه آنرا احراز هویت با استفاده از هوش مصنوعی دانست و تصریح کرد: امروزه برای احراز هویت دیگر احتیاج به حضور فیزیکی افراد نیست و این کار به صورت غیر حضوری در مراکزی مانند بازار سرمایه، بانکها و... صورت می گیرد.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی ضمن اشاره به بازدید از توانمندی های شرکتهای دانش بنیان در پاویون صندوق نوآوری در نمایشگاه بین المللی صنعت مالی، اظهار نمود: شرکتهای دانش بنیان حاضر در نمایشگاه صنعت مالی توانسته اند وارد همکاریهای جدی با سرمایه گذاران خارجی شوند. این مساله حاکی از توان بالا و استعداد دانش بنیان های ایرانی برای حضور در بازارهای جهانی است.
وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه های صندوق نوآوری و شکوفایی برای توسعه بازارهای صادراتی شرکتهای دانش بنیان، پشتیبانی از حضور این شرکت ها در نمایشگاه های داخلی و خارجی است، اظهار داشت: در این خصوص ما تلاش می نماییم که زمینه ای فراهم نماییم که شرکتهای دانش بنیان بتوانند محصول خویش را معرفی و مشتریان خویش را پیدا کنند. ما این فرآیند را با انواع حمایت ها هموار می نماییم که یکی از آنها حمایت بلاعوض از دانش بنیان ها برای حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی است.
رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در این خصوص صندوق نوآوری از حضور شرکتهای دانش بنیان در ۲۶۰ نمایشگاه داخلی و ۳۱۵ نمایشگاه خارجی به صورت بلاعوض حمایت می کند؛ چون که توسعه صادرات شرکتهای دانش بنیان همچون برنامه های صندوق نوآوری است که امکان معرفی این شرکت ها به سرمایه گذاران خارجی و جذب سرمایه را به وجود می آورد.
خیاطیان با تکیه بر این که صندوق نوآوری و شکوفایی در جهت شکل دهی به نظام تأمین مالی فناوری در کشور به دنبال توسعه فرایندهای سرمایه گذاری بر شرکتهای دانش بنیان است، تصریح کرد: در این حوزه با بخش های مختلف برای توسعه سرمایه گذاری مشارکت می نماییم و این اعتقاد را داریم که سرمایه گذاران خارجی بسیار مهمی برای شرکتهای دانش بنیان داخلی وجود دارند که باید از این ظرفیت بهره برد.
منبع:

1402/03/20
11:04:20
0.0 / 5
383
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا