هوافضا- علوم هوایی

نقش زیست فناوری در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی

نقش زیست فناوری در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی

به گزارش هوا فضا، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری و پزشکی دقیق معاونت علمی ریاست جمهوری «کشاورزی» و «دامداری» را مبنای اقتصاد روستایی دانست و اظهار داشت: در سراسر کشورمان جامعه بزرگی از جوانان روستایی را داریم که در تولید کشور نقش به سزایی دارند.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدحسین متالهی اردکانی با اشاره به اینکه زیست فناوری نقش بسیار مهم و حائز اهمیتی در کشاورزی و دامداری از ارکان اقتصاد روستایی دارد، اظهار داشت: نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا(آبادیران) این امکان را فراهم می آورد تا با فعالیت شرکت های مختلف در عرصه زیست فناوری که کارایی اقتصادی فرآیندهای کشاورزی را بهبود می دهند، آشنا شویم.
وی درباره ی نقش این ستاد در امتداد تقویت معشیت افراد جامعه، اشاره کرد: اساسا ستاد هم، در امتداد پشتیبانی از این نوع شرکتها کوشش های جدی دارد. حوزه های توان بخشی و پزشکی مختلفی در نمایشگاه آبادیران دیده شد؛ اما جا داشت که شرکت های بیشتری در این زمینه حضور فعال داشته باشند.
به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، اردکانی همین طور اظهار داشت: با وجود این که امسال اولین دوره برگزاری نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا برگزار شد؛ اما استقبال شایان توجهی از این رویداد صورت گرفت. همین طور حمایت نهادهای مختلفی که در نمایشگاه پای کار آمدند، بسیار اثرگذار بوده و پیگیری های جدی در معاونت علمی انجام شده است. امیدوار هستم که با استمرار پیگیری ها و دبیرخانه دائمی که مقرر است تشکیل گردد، سال به سال نمایشگاه توسعه پیدا کند و اثرات آنرا مردم بصورت ملموس حس کنند.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، نمایشگاه فناوری ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) توسط معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری و با مشارکت "بنیاد مستضعان"، "کمیته امداد امام خمینی" و "ستاد اجرائی فرمان امام (ره)" با هدف کمک به توسعه مناطق محروم از ۲۳ تا ۲۵ خرداد ماه در محل مصلای امام خمینی (ره) انجام شد.
منبع:

1402/03/27
16:46:41
0.0 / 5
313
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا