هوافضا- علوم هوا فضا
در فراخوانی اعلام شد؛

حمایت ویژه از اندیشمندان و پژوهشگران برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی

حمایت ویژه از اندیشمندان و پژوهشگران برجسته کشور در ۷ گروه تخصصی

هوا فضا: بنیاد علم ایران بنا دارد تا از این پس در دو نوبت برخی اولویت های پژوهشی و تحقیقاتی که پاسخگوی نیازهای کشور باشند را در قالب فراخوان عمومی مورد حمایت قرار دهد.به گزارش هوا فضا به نقل از معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری، این اولویت ها توسط کارگروه های تخصصی بنیاد که عبارتند از علوم پایه و علوم زیستی، فنی و مهندسی، علوم انسانی، اجتماعی و هنر و کشاورزی، محیط زیست و منابع طبیعی استخراج شده است. این اولویت ها با دو رویکرد نیازهای ضروری کشور و جریان های علمی روز جهان تدوین شده است.
هدف از این اعلام فراخوان توسط کارگروه ها، جهت دهی علمی و حمایت ویژه از اندیشمندان و پژوهشگران برجسته کشور برای ورود و یا عمق بخشی به تحقیقات در این حوزه ها است.
در این راستا میزان پشتیبانی از طرح های ارسالی در حوزه اولویت های ذکر شده در این فراخوان تا سقف سه برابر شرایط عادی طرح ها در نظر گرفته شده است. بدیهی است این سقف حمایت، بعد از داوری و ارزیابی عمیق و تخصصی و تعهد بروندادهای برجسته علمی و فناوری، اختصاص خواهد یافت.
هر کارگروه تعداد محدودی اولویت و زیراولویت مشخص کرده است. سفارش می شود تا پژوهشگران و دانشمندان متقاضی ارسال طرح، اولویت های اعلام شده را به دقت مطالعه و سپس با ذکر کد دقیق فراخوان نسبت به ارسال طرح خود تا ۳۱ شهریور ماه ۱۴۰۲ از طریق سامانه کایپر اقدام کنند.
برای بالا بردن امکان پذیرش طرح ارسالی باید تخصص مجری و متقاضی اصلی طرح در امتداد اولویت انتخاب شده باشد. تلاش شود تا از تخصص های متنوع و در رابطه با اولویت استفاده گردد.
همکاری های بین دانشگاهی هدفمند و موثر و همکاری بین المللی موثر و هدفمند تشویق می شود. در صورت وجود نهاد بهره بردار و متقاضی در جامعه و یا صنعت، امتیاز ویژه تعلق می گیرد. برای دسترسی به کتابچه به اینجا مراجعه کنید

1402/05/08
10:43:51
0.0 / 5
311
تگهای خبر: دانش بنیان , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا