علوم هوا فضا

فرصت یک ماه برای جایزه پژوهش های فرهنگی بین المللی

فرصت یک ماه برای جایزه پژوهش های فرهنگی بین المللی

به گزارش هوا فضا، جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی اوایل آبان فراخوان خویش را منتشر نموده است. با فرارسیدن آذرماه، فرصت ۳۰ روزه پیش روی پژوهشگران کشور در حوزه فرهنگ و بین الملل برای ارسال آثار قرار دارد.


به گزارش هوا فضا به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، اولین دوره جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی در زمینه های تالیف و ترجمه کتاب، تالیف مقاله، رساله، تحصیلات تکمیلی و گزارش سیاستی آثار را ارزیابی خواهد نمود.
شناسایی آثار علمی تولیدشده در رابطه با روابط فرهنگی بین المللی جمهوری اسلامی ایران و بهره گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و هم معرفی آثار برتر، از اهداف برگزاری اولین جایزه ملی «پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی» است.
اولین جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی از جانب سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور شناسایی آثار علمی ساخته شده در رابطه با روابط فرهنگی بین المللی جمهوری اسلامی ایران برگزار می گردد. این رویداد برای بهره گیری از نتایج پژوهشی و مطالعاتی در حوزه سیاست پژوهی دیپلماسی فرهنگی کشور و هم ارج نهادن و معرفی آثار برتر، در اسفند ۱۴۰۲ برگزیدگان خویش را خواهد شناخت.
«دیپلماسی عمومی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ در زمینه بین الملل»، «دیپلماسی تاریخی، دوران گذار تاریخی و نظم نوین منطقه ای و جهانی»، «ایرانی تباران و ایرانی ها خارج از کشور» و «فناوری های نوین در روابط فرهنگی بین المللی» از محورهای این رویداد است.
اولین جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی، موضوعات مختلفی را عرضه آثار، به پژوهشگران کشور عرضه کرده است که عبارتند از: «کشورهای همسایه و دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «آسیب شناسی دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران»، «دیپلماسی هنری، علمی، رسانه ای، ورزشی و گردشگری جمهوری اسلامی ایران»، «کنشگران مردمی و غیر حاکمیتی در دیپلماسی عمومی و فرهنگی»، «ترازیابی موقعیت ایران، اسلام و گفتمان انقلاب اسلامی در حوزه بین الملل»، «زیست بوم های فرهنگی(ژئوکالچر)، دوران گذار و نظم نوین منطقه ای و جهانی»، «کارکردهای دیپلماسی فرهنگی در دوران گذار و نظم نوین منطقه ای و جهانی»، «جنگ ادراکی، مدیریت افکار عمومی و روایتگری در زمینه بین المللی»، «حفظ هویت ایرانی ها خارج از کشور و گسترش علاقه و ارتباط آنان با سرزمین مادری»، «ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی مقیم ایران و روابط فرهنگی بین المللی جمهوری اسلامی ایران»، «اقتصاد فرهنگ و بازار صنایع فرهنگی در جهان»، «صادرات صنایع و خدمات فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و سهم آن در بازار جهانی صنایع فرهنگی» و «زیست بوم های نوین فرهنگی بین المللی در فضای مجازی».
پژوهشگران علاقمند به حضور در این جایزه تا ۳۰ آذرماه سالجاری فرصت دارند آثار خویش را از راه سامانه جایزه به نشانی nas.icro.ir ارسال نمایند. آثار ارسالی باید از تاریخ یک فروردین ۱۳۹۹ تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۲ به زبان فارسی یا غیرفارسی در کشور عرضه یا چاپ شده باشد.
بنابر اعلام این خبر، اولین جایزه ملی پژوهش های برتر روابط فرهنگی بین المللی به همت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و دبیری رضا ملکی، اسفندماه ۱۴۰۲ در تهران برگزار می گردد.1402/09/03
18:25:07
0.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
هوا فضا هوافضا