علوم هوا فضا

نمایشگاه دستاورد پژوهش و فناوری فن بازار در دانشگاه بیرجند

نمایشگاه دستاورد پژوهش و فناوری فن بازار در دانشگاه بیرجند

هوا فضا: به گزارش هوا فضا، خراسان جنوبی رییس دانشگاه بیرجند، امروز 6 آذر در نشست خبری هفته پژوهش اظهار داشت: یکی از اسناد راهبردی، سند اسلامی کردن دانشگاه هاست که یک مجموعه فرهنگی تربیتی است که 70 درصد از راهبردهای سند اسلامی شدن دانشگاه ها به حوزه های مختلف علم فناوری 20 درصد آن مباحث فرهنگی و 10 درصد مباحث عام را مختص کرده است.


احمد لامعی گیو، با اعلان اینکه جایگاه علم فناوری در سند تربیت اسلامی از جایگاه والایی برخوردار است، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب نقشه ای است که برای آینده جمهوری اسلامی ترسیم کردند، ضمن اینکه گذشته را مورد واکاوی و چالش ها را مورد ارزیابی قرار می دهند اما نقشه راه آینده نظام جمهوری اسلامی است.
به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، لامعی با اعلان اینکه در بیانیه گام دوم انقلاب سه کلیدواژه مهم جوان، امید آفرینی، علم و فناوری وجود دارد که به وضوح به آن اشاره شده است، اضافه کرد: در دانشگاه های خراسان جنوبی خصوصاً دانشگاه بیرجند اقدامات خوبی در حوزه پژوهش و تحقیق انجام شده که با عنوان نخستین اندیشکده مطالعات راهبردی توسعه خاوران و اندیشکده حکمرانی و قانون گذاری که وابسته به پژوهش های اسلامی است و بنیاد احیای حفظ آثار مکتوب شرق در دانشگاه بیرجند، شروع به فعالیت نموده است.
رییس دانشگاه بیرجند اظهار داشت: هیئت اندیشه ورز ستاد علم و فناوری در مرحله اجرائیست که با حضور دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی آغاز به کار خواهدنمود.
هم چنین ابوالفضل اکبرپور، معاون پژوهش، فناوری و نوآوری با اشاره به برنامه های هفته پژوهش، اظهار داشت: در سطح استان هفته پژوهش از ۱۱ تا ۱۷ آذر و در سطح ملی از ۱۹ تا ۲۵ آذر انجام می شود.
معاون پژوهش، فناوری و نوآوری دانشگاه بیرجند اظهار داشت: نمایشگاه دستاورد پژوهش و فناوری فن بازار در دانشگاه بیرجند به همت پارک علم و فناوری از ۱۲ تا ۱۵ انجام خواهد شد.
وی با اعلان اینکه دبیرخانه های مختلفی امسال اضافه شدند، اظهار داشت: تجلیل از کشاورزان، صنعتگران و مدیران برگزیده در عرصه پژوهش و فناوری استان و تجلیل از خیرین برگزیده و بانوان کارآفرین در عرصه اشتغال و کارآفرینی جزو این برنامه هاست.
رضا شریعتی نسب، مدیر امورپژوهشی دانشگاه بیرجند نیز با اعلان اینکه ۱۲ سرآمد پژوهشی خواهیم داشت که طبق تغییر بخشنامه های امسال هر هیئت علمی که در سه دوره چه متوالی و متناوب به عنوان سرآمد پژوهشی انتخاب گردد پایه تشویقی گرفتن خواهد کرد، اظهار داشت: از ۳ پژوهشگر برتر در عرصه شیمی و معدن و از ۱۵ دانشجوی دکترا پژوهش نمونه نیز تقدیر خواهد شد.
وی اشاره کرد: در دانشگاه ۲۱ نشریه وجود دارد که ۱۰ نشریه دارای نمایه وزارت علوم هستند و دو نشریه نیز امسال موفق به گرفتن این نمایه شدند که مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.
شریعتی نسب درباب برنامه های پژوهشی در دانشگاه اظهار داشت: در هفته پژوهش ۱۱۳ سخنرانی و ۳۶ کارگاه در دانشگاه های مختلف خواهیم داشت و از ۱۳ سخنران مدعو در هفته پژوهش دعوت به عمل آوردیم.
محمد اکبری، مسئول گروه کارآفرینی و ارتباط جامعه و صنعت دانشگاه بیرجند نیز با اشاره به این که در عرصه صنعت یکی از مهم ترین بخش ها انعقاد قرارداد پژوهشی با صنعت است، اظهار داشت: ۳۸ قرارداد به ارزش ۹ میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان منعقد شده که در سال قبل این رقم با ۳۵ قرارداد به ارزش ۴ میلیارد و ۲۵۵ میلیون تومان بود که این ارقام نشان میدهد امسال بیش از دو برابر دراین زمینه رشد داشتیم.




منبع:

1402/09/08
09:37:23
0.0 / 5
200
تگهای خبر: فناوری , نمایشگاه , وزارت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا