علوم هوا فضا
معاون استاندار اردبیل تاكید كرد:

ضرورت توجه به تولید انبوه، اشتغال و صادرات در شرکت های دانش بنیان

ضرورت توجه به تولید انبوه، اشتغال و صادرات در شرکت های دانش بنیان

هوا فضا: اردبیل معاون امور هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل به ضرورت توجه به تولید انبوه، اشتغال و صادرات در شرکت های دانش بنیان تاکید نمود.


یاسر عبداللهی عابد ۶ آذر در مراسم افتتاحیه بیست و چهارمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار استان اردبیل با اشاره به گفتمان زنجیره پیشرفت استان اردبیل، اظهار داشت: هم اکنون مجموعه مدیریتی استان اهتمام ویژه ای به خط ریلی میانه-اردبیل و ادامه آن به پارس آباد، راه، خط هوایی، آب، برق و گاز دارند.
وی با اعلان اینکه سال قبل نرخ بیکاری در استان تقلیل یافته و تک رقمی شده است، اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ درآمد سرانه استان نیز نسبت به سال ماقبل آن بالا رفته در جامعه شهری شاهد رشد ۷ درصدی در این خصوص هستیم.
عبداللهی عابد یکی از حلقه های اصلی ارتباط شهرستان ها با یکدیگر را مراکز اقامتی آنها دانست و اشاره کرد: کشاورزی نیز یکی از موضوعات مهم توسعه استان است که توجه ویژه ای به آن داریم.
معاون امور هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل به ایجاد باغات مدرن در استان اصرار کرد و اظهار داشت: نیازمند الگوهای جدید در عرصه باغات مدرن هستیم.
وی تکمیل صنایع سلولزی و فلزی استان را حائز اهمیت عنوان نمود و اضافه کرد: سال قبل نخستین پروانه بهره برداری معدن در مشگین شهر صادر شد و این معدن تاثیرات مهمی در افزایش درآمد سرانه استان و افزایش اشتغال در استان داشته است.
عبداللهی عابد با تأکید بر این که دانشگاه های استان باید همراه پارک علم و فناوری باشند، افزود: تولید انبوه، اشتغال و صادرات در شرکت های دانش بنیان بسیار اهمیت دارد.
معاون امور هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل همین طور از برنامه ریزی برای تحقق ۱۲ هزار شغل پایدار تا انتهای سال ۱۴۰۳ در استان اردبیل آگاهی داد.
یوسف عباس پور رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل با اعلان اینکه در این نمایشگاه ۷۶ غرفه در قالب ۱۵۰ فناور و شرکت دانش بنیان حضور دارند، اظهار داشت: در قالب این نمایشگاه یک سری رویدادها برگزار می شود.
وی با اعلان اینکه رویداد استارتاپی دانش آموزی با عنوان بزرگترین استارتاپ نوآوری در امتداد مردمی سازی و ترویج فرهنگ علم و فناوری در عرصه دانش آموزی در این نمایشگاه برگزار می شود، افزود: همین طور در قالب این نمایشگاه ۱۰ نیاز فناورانه و ۱۰ عرضه فناوری مشخص شده و یک سری پنل های مشاوره اجرا خواهد شد.
عباس پور با اعلان اینکه دو پروژه عمرانی ساختمان اصلی پارک و کارگاه های نوآوری درحال ساخت هستند، اشاره کرد: در قالب صندوق پژوهش و نوآوری استان و تبصره های حمایتی، حمایت های مناسبی از شرکت های دانش بنیان و فناور استان انجام شده است.
جبرائیل رزمجو معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی نیز با اعلان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب به عنوان نخستین سفارش به علم و پژوهش سفارش کرده اند، اظهار داشت: باید بدانیم که توسعه کشور فقط از این مسیر عبور می کند.
وی با تأکید بر مرجعیت علمی و انجام تحقیقات و فناوری های نیازمحور که معطوف به رفع نیازهای کشور باشد، اضافه کرد: دست اندرکاران حوزه پژوهش و فناوری استان خواهان حمایت های مادی و معنوی هستند.
رزمجو رتبه استان اردبیل در عرصه فناوری و نوآوری را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران هم اکنون در عرصه علمی رتبه ۱۵ دنیا را دارد و این رتبه در بیست سال اخیر از ۵۸ به ۱۵ رسیده است که این رشد قابل توجه نشان دهنده حمایت های نظام است.
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه محقق اردبیلی دیپلماسی علمی و دستیبابی به مرجعیت علمی را یکی از اولویت های مهم وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان نمود و اظهار داشت: افزایش تفاهم متقابل، افزایش مهارت و دانش و اعتماد به نفس پژوهشگران و فناوران و کم رنگ شدن فاصله پژوهشگران ایرانی با پژوهشگران خارجی از فاکتورهای مهم توسعه کشور هستند.
وی توجه به تحقیق به توسعه را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: دانشگاه محقق اردبیلی در رتبه بندی های جهانی تایمز و شانگهای دارای رتبه خوبی بوده و درحال ارتقا است.
منبع:

1402/09/09
23:28:52
0.0 / 5
199
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
هوا فضا هوافضا