علوم هوا فضا

نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر هوشنگ قائمی

نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر هوشنگ قائمی

هوا فضا: نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر هوشنگ قائمی توسط پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور انجام می شود.به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، مهدی رهنما، رییس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور و دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم از برگزاری نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر قائمی آگاهی داد.

وی در این خصوص گفت: باتوجه به اهمیت موضوع تغییر اقلیم و تاثیرات آن بر جوانب مختلف زندگی بشر، سازمان هواشناسی کشور و پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور در نظر دارد با هدف تجلیل از زحمات و کوشش های دکتر هوشنگ قائمی؛ استاد برجسته علم هواشناسی و اقلیم شناسی، نخستین دوره جایزه دوسالانه دکتر قائمی را به جهت معرفی پژوهشگران برتر حوزه هواشناسی و اقلیم شناسی برگزار کند.

رئیس پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور افزود: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده مقرر است از منتخبین این جایزه دوسالانه در حاشیه برگزاری هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم تقدیر و تجلیل شود.

دبیر علمی هفتمین کنفرانس بین المللی تغییر اقلیم اظهار داشت: علاقمندان و پژوهشگران حوزه هواشناسی و اقلیم شناسی می توانند برای ثبت نام و بارگذاری مستندات خود تا تاریخ ۵ بهمن ماه ۱۴۰۲ با مراجعه به تارنمای الکترونیکی این کنفرانس به آدرس www.iccc7.ir اقدام نمایند.

بنابر اعلام روابط عمومی پژوهشگاه هواشناسی و علوم جو کشور، پروفسور هوشنگ قائمی استاد پیشکسوت اقلیم شناسی ایران متولد ۱۳۱۴ در شیراز و دارای مدرک دکترای ژئوفیزیک از دانشگاه ردینگ انگلستان است.

وی موسس اقلیم شناسی سینوپتیکی (اقلیم شناسی برمبنای بررسی های هواشناختی)، موسس نظریه علمی در حوزه هواشناسی پویشی (هواشناسی دینامیکی) و ایجاد تغییرات اساسی و بنیادی در علم جغرافیا و اقلیم شناسی است و در سال ۱۳۸۴ از طرف انتشارات سمت تقدیر و جایزه جشن رونمایی از هزارمین کتاب این مرکز را دریافت کرد.

قائمی مولف بیش از هفت عنوان کتاب و ده ها مقاله علمی است و اقلیم شناسی مناطق خشک، هواشناسی عمومی، هواشناسی همدیدی- دینامیکی سه عنوان از کتاب های مشهور هوشنگ قائمی است که سال هاست به عنوان منابع معتبر دانشگاهی مورد استفاده اساتید و دانشجویان است.

منبع:

1402/10/17
09:30:25
0.0 / 5
310
تگهای خبر: الكترونیك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا