هوافضا- علوم هوایی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی:

مسابقات ربوکاپ در جنبه آموزش فناوری دانشگاه هاست

مسابقات ربوکاپ در جنبه آموزش فناوری دانشگاه هاست

به گزارش هوا فضا، رییس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مسابقات ربوکاپ در جنبه آموزش فناوری دانشگاه هاست و نتیجه آموزش را در این مسابقات می توان شاهد بود.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، محمدمهدی طهرانچی، رییس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از هجدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مسابقات ربوکاپ در جنبه آموزش فناوری دانشگاه هاست و نتیجه آموزش را در این مسابقات می توان شاهد بود.
وی با اعلان اینکه کشور ایران جهش فناوری را پس از انقلاب اسلامی از مدرسه ها هم شروع کرد، اضافه کرد: مسابقات ربوکاپ نقش تقویت کننده و جهش دهنده به این آموزش ها دارد. هوش مصنوعی و رباتیک به عنوان یکی از پیش برنده های حوزه فناوری در جهان مطرح است که پهپاد و سیستم های کنترل ازراه دور در این جهت هستند. در مسابقات ربوکاپ خلاقیت افراد به روز می شود و این مسابقات شبیه المپیاد های علمی است.
طهرانچی افزود: شرکت کنندگان هجدهمین مسابقات ربوکاپ، امسال نسبت به سال قبل تقریباً دو برابر شده است و شاهد حضور ۵ کشور خارجی بصورت حضوری و غیرحضوری هستیم.
وی اظهار داشت: سطح مسابقات و تیم های شرکت کننده بسیار بالاست و نتیجه این مسابقات را در مسابقات جهانی دیده ایم که دانشجویان و دانش آموزان ما در مسابقات جهانی حائز رتبه می شوند.
رییس دانشگاه تهران اظهار داشت: امروزه در عرصه آموزش تنها با آموزش علم مواجه نیستیم، آموزش فناوری هم باید از مدرسه و حتی پیش از آن باید داده شود. کودکان با اسباب بازی های لگویی باید فناوری را یاد گیرند. برگزاری مسابقات ربوکاپ کمک می نماید که تربیت نوجوانان و جوانان دربستر حقیقی صورت گیرد و آنها در محیط پر نشاط قرار گیرند. امروزه با فضای مجازی و هوش مصنوعی آموزش داده مبنا جای خودرا به آموزش خلاق و نوآور داده است که در این بین، بحث رباتیک جایگاه ویژه دارد.
وی با اعلان اینکه هزینه های ربوکاپ بسیار بالاست، اظهار داشت: باید حوزه فناوری دولت این بخش را در عدالت آموزشی بگنجاند تا به تمام نقاط کشور توزیع شود. دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می کند که این مسابقات ادامه دار باشد. همین طور ضروریست، نظام تعلیم و تربیت برای تربیت فناور که امروز نیاز جامعه است بخشهایی را تعیین کند. در آموزش وپرورش به این مسئله با جدیت پرداخته نمی شود و باید شاهد تربیت علمی و فناوری باشیم و تنها به تربیت علمی توجه نکنیم.
منبع:

1403/02/02
08:55:54
0.0 / 5
232
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
هوا فضا هوافضا