علوم هوا فضا
رییس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران خبر داد

بررسی آینده پژوهشی دنیا تا سال ۲۰۵۰

بررسی آینده پژوهشی دنیا تا سال ۲۰۵۰

به گزارش هوا فضا، رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران با اشاره به اینکه آینده پژوهشی دنیا را تا سال ۲۰۵۰ بررسی کردیم، اظهار داشت: مسائل میکرو الکترونیک، کوانتوم، هوش مصنوعی، امنیت غذایی و سوخت پاک هیدروژن همچون این مسائل پژوهشی است.


به گزارش هوا فضا به نقل از ایسنا، حسن زمانیان در سی و یکمین مراسم تجلیل از اعضای هیات علمی نمونه کشوری در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، اظهار داشت: عملیات وعده صادق غزوه خیبر دیگر بود و پیروزی بزرگ دیگر برای رزمندگان اسلام. زوایای پیدا و پنهان این عملیات باید توسط اندیشکده ها تحلیل شود.

وی ضمن اشاره به مراسم استاد نمونه کشوری تصریح کرد: به این مراسم از سه جنبه توجه شده است؛ اول رشد فزاینده این اساتید طی سالهای گذشته است. از ۱۰ استاد به ۶۰ تا ۷۰ استاد رسیده ایم و میزان تعداد گروه و جایزه ها هم افزایش پیدا کرده است.

زمانیان تصریح کرد: همینطور به اساتید نمونه کشوری که با همکاری اساتید این سازمان در محورهای پژوهشی سازمان پروپوزال داشته باشد یک میلیارد تومان گرفت تعلق می گیرد.

رئیس سازمان پژوهش های علمی صنعتی اضافه کرد: ما آینده پژوهشی دنیا را تا سال ۲۰۵۰ بررسی کردیم؛ مسائل پژوهشی که مطرح است شامل میکرو الکترونیک، کوانتوم، هوش مصنوعی، امنیت غذایی، سوخت پاک هیدروژن و موارد دیگر است که سازمان پژوهشها روی آنها کار می کند.

زمانیان در انتها تصریح کرد: هر استاد نمونه کشوری که در این حوزه ها پروپوزال داشته و با همکاری اساتید سازمان روی آن کار کند و این طرح را پیش ببرد تا یک میلیارد تومان گرنت به آن اختصاص می یابد.

منبع:

1403/02/15
22:16:48
0.0 / 5
111
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
هوا فضا هوافضا